"МегаФон" планує залучити 1,7 млрд дол. в рамках IPO
Другий за величиною стільниковий оператор Росії "МегаФон" розміщує акції по нижній межі визначеного раніше цінового діапазону IPO - по 20 дол. за GDR, таким чином, обсяг залучення до опціону на переподписку складе 1,7 млрд дол. Про це повідомили в компанії, передає Reuters.
Умовні торги паперами компанії починаються сьогодні, 28 листопада, в Лондоні, а також у Росії. При лістингу капіталізація "Мегафону" складе 11,1 млрд дол.
Кошти від розміщення отримає контролюючий акціонер компанії - найбагатший росіянин Алішер Усманов, який не втрачає контроль після IPO, зберігши частку в 55,8%. Крім того, продавцем виступив і крупний акціонер "Мегафону" - скандинавська Teliasonera, частка якої в результаті скоротилася до 29%.
Free float "Мегафону" до виконання опціону складе приблизно 15,2%.
За повідомленнями джерел Reuters, книга заявок була підписана в понеділок, у тому числі завдяки підтримці великої заявки від глобального інвестфонду, однак відсутність додаткових орієнтирів ціни та інформація про хід розміщення привели інвесторів до думки про ймовірність IPO по нижній межі визначеного раніше діапазону.
Багато хто з аналітиків та інвесторів говорили про те, що адекватна оцінка "Мегафону", на їх думку, саме в районі нижньої межі цінового діапазону IPO.
Хоча фінансові ринки не виглядають зараз стабільно, джерела говорили Reuters про високий інтерес інвесторів до IPO "Мегафону" і високу якість книги. Місцеві учасники торгів відзначали масовий вихід з акцій МТС, що пов'язували з підготовкою коштів для участі в розміщенні "Мегафону".
"МегаФон", чия діяльність сфокусована на російському ринку, а акціонери співіснують у видимій злагоді, показав рекордні квартальні результати і випередив конкурентів за темпами зростання виручки, показавши порівнянну з МТС рентабельність на російському ринку.
IPO "Мегафону" увійшло до трійки найбільших російських первинних розміщень останнього часу нарівні з інтернет-компанією "Яндекс" в травні 2011 р. і алюмінієвим гігантом "Русал" в 2010 р.
Координаторами і спільними букраннерами розміщення були Morgan Stanley і Sberbank CIB, також спільними букраннерами стали Citi, Credit Suisse і "ВТБ Капітал".
Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг "МегаФон" на рівні BB+