ВРУ має намір передати у комунальну власність гуртожитки, включені до статутних капіталів приватних товариств
Законопроект підтримали 248 нардепів
Верховна Рада України (ВРУ) має намір встановити що гуртожитки, які були збудовані за радянських часів за загальнодержавні кошти та під час приватизації і корпоратизації та включені до статутних капіталів (фондів) приватних (колективних) товариств (організацій) передаються у власність територіальних громад. Відповідний проект закону №1076 у першому читанні за основу підтримали 248 нардепів.
Зазначається, що законопроект сприяє реалізації житлових права громадян, які не мають власного житла і на законних підставах фактично проживають у гуртожитках та зареєстровані в них більше п'яти років, шляхом безоплатної приватизації жилих і нежилих приміщень у гуртожитках, де вони проживають.
Проектом закону пропонується чітко визначити, що вказані гуртожитки, включені до статутних капіталів передаються у власність територіальної громади одним із способів: на безкомпенсаційній основі відповідно до цього закону - за рішенням власника гуртожитку; на частково-компенсаційній основі відповідно до цього закону - за спільним рішенням власника гуртожитку та сесії місцевої ради.
Також пропонуються такі способи: на частково-компенсаційній основі відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей визначених цим законом (на договірних засадах) в розмірі, меншому ніж розмір визначений відповідно до частини четвертої цієї статті - за спільним рішенням власника гуртожитку та сесії місцевої ради або за рішенням суду за позовом місцевої ради; та на повній компенсаційній основі за умови попередньої повної компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті - за рішення суду за позовом власника гуртожитку.
Підкреслюється, що дія документу не поширюється на гуртожитки, побудовані або придбані в радянські часи приватними або колективними власниками за власні або залучені кошти.
Нагадаємо, ВРУ хоче заборонити вилучення, передачу у власність та надання у користування земельних ділянок, стосовно яких прийнято рішення про створення чи оголошення територій та об'єктів природно-заповідного фонду. Відповідний проект закону №2311 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері охорони природно-заповідного фонду України", який був попередньо обговорений, у першому читанні за основу підтримали 233 нардепа.