Верховний суд дозволив УПЦ Московського патріархату зберегти назву
Суд залишив скаргу Міністерства культури без задоволення
Верховний суд України дозволив Українській православній церкві (УПЦ) Московського патріархату зберегти назву. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення суду, опубліковане в Єдиному реєстрі.
Згідно з рішенням, Верховний суд погодився з позицією попередніх інстанцій, які забороняли перереєструвати УПЦ Московського патріархату. Дана заборона поширювалася на релігійні організації та громади, єпархії, монастирі УПЦ і так далі.
"Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що реєстраційним органам заборонені будь-які дії щодо внесення відомостей до ЄДР про Київську митрополію УПЦ та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті", - йдеться в документі.
Відзначимо, УПЦ домагається скасування наказу Міністерства культури про затвердження релігієзнавчої експертизи щодо встановлення переліку релігійних організацій, які підпадають під дію закону про перейменування.
Нагадаємо, в липні Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Мінкульту в розблокуванні процесу перейменування УПЦ Московського патріархату.
Як писало РБК-Україна раніше, 26 грудня 2018 року набрав чинності закон, що зобов'язує Українську православну церкву Московського патріархату перейменуватися на Російську православну церкву.
У січні був опублікований список церков, які потрапили під закон про перейменування. Зокрема, релігієзнавча експертиза встановила необхідність перейменування:
- Російська Істинно-Православна Церква (РІПЦ);
- Російська Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва - Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ);
- Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ);
- Російська Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода);
- Російська Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).