В Україні опубліковано три закони про тимчасове обмеження пенсії працюючим пенсіонерам
В Україні сьогодні, 12 березня 2015 р., офіційно опубліковані три закону про тимчасове обмеження пенсій працюючим пенсіонерам. Закони опубліковані у парламентській газеті "Голос України".
Всі три закони набирають чинності з 1 квітня 2015 р. та діють до 2016 р.
Так, опубліковано закон № 213-VIII "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо пенсійного забезпечення", що передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок.
Нагадаємо, 2 березня 2015 р. Рада підтримала відповідний урядовий законопроект № 2212, за який проголосували 238 нардепів із 226 мінімально необхідних. Президент України Петро Порошенко підписав документ 10 березня.
Даний закон передбачає обмеження пенсій працюючим суддям.
Також закон передбачає поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а за окремими професіями та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці та на пенсію за вислугу років.
З метою створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України та вдосконалення окремих положень щодо пенсійного забезпечення законопроект передбачає:
- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роках;
- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;
- особам в період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені у відповідності з чинним законодавством України, не виплачувати.
При цьому, обмеження щодо виплати пенсій, не будуть застосовуватися на період до осіб, що займають посади державних службовців у Міністерстві оборони, Збройних силах України, інших військових формуваннях і правоохоронних органах і безпосередньо виконують функції щодо забезпечення обороноздатності держави, і пенсії яким призначені відповідно до закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
На особи, які брали участь в антитерористичній операції і мають статус учасника бойових дій, або стали інвалідами, не поширюються норми про скасування виплати пенсії у разі, коли такі особи після повернення з АТО будуть працювати на зазначених посадах.
Також офіційно опубліковані закони № 214-VIII і 215-VIII про внесення змін до Митного і Податкового кодексів відповідно. Ці закон скасовують виплату пенсій працюючим чиновникам митної і податкової служб.
Так закони скасовують виплату пенсій посадовим особам контролюючих органів і органів доходів і зборів у період роботи в таких органах, а також позбавляє одноразової допомоги в розмірі десятирічної заробітної плати у разі загибелі цього чиновника і в розмірі п'ятирічної заробітної плати у разі заподіяння даній посадовій особі тяжких тілесних ушкоджень під час виконання службових обов'язків.
Нагадаємо, народні депутати підтримали ці закони 2 березня 2015 р. Порошенко підписав їх 10 березня.