Україна домовилася з Китаєм про закупівлю штурмовиків для ПСУ, які збиратимуть в Одесі
Виробляти L-15 планують на Одеському авіаційному заводі, потужності якого наростять за допомогою китайської сторони
Україна попередньо домовилася з Китайською Народною Республікою про закупівлю для потреб Повітряних сил України легких штурмовиків (навчально-бойових літаків) Hongdu L-15. Головною умовою угоди є локалізація збірки бойових машин в Україні, повідомляє "Думська" з посиланням на джерела в Міністерстві оборони Украни.
Як повідомляється, штурмовики Hongdu L-15 були розроблені спільно з російським ОКБ Яковлєва та оснащуються двигунами українського виробництва.
"Спочатку виробництво збиралися запустити вже в 2016-му, але процес трохи подвис, і на початку наступного року відбудеться тільки перша зустріч з китайцями, покликана утрясти всі деталі контракту. Тому все закрутиться пізніше, ніж хотілося б", - зазначив співрозмовник видання.
Фото: Hongdu L-15
Відзначається, що виробляти L-15 планують на Одеському авіаційному заводі ("Одесавіаремсервіс"), потужності якого наростять за допомогою китайської сторони. Разом з тим, не повідомляється про кількість закуповуваних штурмовиків і вартість контракту.
Як повідомляється, надзвуковий літак L-15 є ліцензійною копією новітнього російського учбово-бойового Як-130.
Фото: Як-130
"Літак призначений для підготовки пілотів-винищувачів, але може використовуватися в якості легкого штурмовика, що особливо важливо для України, що відчуває гострий дефіцит машин цього класу", - йдеться в повідомленні.
Повідомляється також, що літаки оснащуються двигунами АІ-222-25Ф, які випускає завод "Мотор-Січ" (Запоріжжя). По маневреності L-15 знаходиться на рівні винищувачів третього покоління, за скоропідйомністю не поступається американському F-16. Літак здатний розганятися до 1,6 М (1715 км/год), практична межа становить 16,5 км, бойовий радіус - 550 км, що трохи менше відстані між Одесою та Донецьком.
Бойове навантаження машини - 3 тонни на 6 точках підвіски. Це можуть бути керовані ракети "повітря-повітря" ближнього бою, блоки з некерованими ракетами чи бомби.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство оборони України впровадило п`ять стандартів НАТО STANAG, що дозволило розробити більш 30 технічних умов предметів речового забезпечення Збройних сил України.