Яценюк і Петренко відкрили у Києві перший центр безоплатної правової допомоги
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністр юстиції Павло Петренко та посол Канади в Україні відкрили у середу перший Київський центр безкоштовної правової допомоги на Лівому березі, який буде працювати для жителів трьох районів Києва.
У таких центрах адвокати будуть допомагати малозабезпеченим українцям, бійцям АТО і їх сім'ям у цивільних та адміністративних спорах.
Повідомляється, що прем'єр оглянув приміщення, поспілкувався з працівниками центру та адвокатами. Директор координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський запевнив Яценюка, що навіть якщо в центр прийде людина, що не попадає в категорію малозабезпечених, учасників АТО або членів їх сімей, то їй все одно нададуть посильну правову допомогу, підказавши, куди звернутися для рішення питання.
В ході спілкування з журналістами прем'єр нагадав, що уряд України виділив на рік близько 300 млн грн для роботи таких центрів, а уряд Канади протягом чотирьох років фінансує цей проект на суму 9 млн канадських доларів.
"Це дуже важливий проект. Люди повинні мати право на захист і це право має гарантувати держава. Держава фактично фінансує послуги адвокатів, які будуть судитися, в тому числі, і з владою... тобто, чоловік повинен знати, що не просто написано на папері про його право, а що це право гарантовано забезпечено",- зазначив Яценюк.
Міністр юстиції поінформував, що вже через кілька годин після початку роботи центрів по всій Україні українці почали звертатися за правовою допомогою. Петренко пообіцяв на сайті Мін'юсту розмістити інтерактивну мапу цих центрів.
За словами міністра, співробітники органів юстиції також долучаються до роботи центрів. "Ми розуміємо, що потенційними споживачами цих послуг можуть бути 8 млн українців. Головне - щоб з перших днів роботи центрів була довіра до цієї системи, до роботи адвокатів",- заявив Петренко.
Він висловив сподівання, що робота центрів буде продуктивною, і в наступному році кількість центрів збільшиться. Петренко уточнив, що більшою частиною центрів надання безоплатної правової допомоги перебувають не у великих містах, а в районних центрах, щоб максимально забезпечити доступ українців до цих послуг.
"Переконаний, що цей соціальний проект дійсно відновить справедливість, тому що українська Конституція передбачає право на правовий захист, але протягом 20 років право на правовий захист не забезпечувалося... Фактично з сьогоднішнього дня ми відновили одне з базових прав українців - право на справедливість і право на захист",- підсумував міністр.