Тім Кук хотів стати донором печінки для Стіва Джобса
У книзі, яка буде опублікована 24 березня, розповідається про те, як наступник Стіва Джобса, Тім Кук, який спробував врятувати друга, віддавши йому частину печінки, передають "Вести".
Книгу про Стіва Джобса під назвою "Becoming Steve Jobs" написали Брент Шлендер і Рік Тетцелі. Експерти вже називають її однією з найбільш достовірних біографій екс-глави Apple, а самі автори на спеціально створеному інтернет-сайті нагадують, що вперше поспілкувалися з легендою ще в 1991 р.
Позитивні відгуки і авторитет письменників змушують повірити, що всі описані в книзі події - правда. Але історія останніх років життя Стіва Джобса так дивовижна і "кінематографічна", що здається вигадкою: виявляється, нинішній глава Apple готовий був пожертвувати здоров'ям, щоб врятувати соратника.
В інтерв'ю авторам книги Тім Кук згадує: у 2009 р. він дізнався, що у них зі Стівом Джобсом одна і та ж рідкісна група крові. (Яка саме, ми поки не знаємо, так як повний текст книги не опублікований). В той момент Джобс вже розумів, що рак печінки незабаром вб'є його. Кук спробував переконати його не стояти в черзі до донорів. Він проконсультувався з лікарями і прийшов до висновку, що цілком здатний віддати частину власної печінки та без серйозної шкоди для здоров'я.
"Я сказав, що абсолютно здоровий. Сказав, що можу піти на такий крок, не ризикуючи здоров'ям, що все буде в порядку", - розповів Тім Кук.
Проте Стів Джобс відмовився від пропозиції. Чому - поки не ясно. Нагадаємо, що в серпні 2011р. він передав Тіму Куку кермо правління, а 5 жовтня того ж року помер.
Успіх Apple багато в чому пояснюється унікальним "баченням" Стіва Джобса. Він заснував компанію, коли на ринку правили бал IBM і HP, потім був звільнений, створив легендарну анімаційну студію Pixar, потім знову повернувся в Apple і придумав iPod, iPhone, iPad - практично всі ключові пристрої, що забезпечили "Яблуку" рекордну капіталізацію.
Тім Кук в свою чергу створив логістичну систему Apple вів переговори з постачальниками комплектуючих і іноземними підрядниками. Багато експертів говорять, що саме він допоміг компанії досягти унікальної за мірками ринку споживчої електроніки операційної маржі. Але аналітики досі сумніваються в здатності Кука "передбачати майбутнє" ринку. Сьогодні справи у Apple йдуть добре, але єдиний дійсного новий продукт, випущений після смерті Стіва Джобса Apple Watch, поки викликає багато питань.