ua en ru

The Washington Post: Росія загрузне у війні в Сирії і зазнає поразки

The Washington Post: Росія загрузне у війні в Сирії і зазнає поразки Фото: Президент Росії Володимир Путін

"Путіну довелося вирушити в Сирію не тому, що він сильний, а тому, що він слабкий"

Росія загрузне у війні в Сирії і зазнає нищівної поразки. Таку точку зору висловив оглядач видання The Washington Post і лауреат Пулітцерівської премії Уолтер Пінкус.

Подальші дії Президента Росії Володимира Путіна у Сирії, куди він відправив військову авіацію і радників для підтримки режиму Президента Сирії Башара Асада, покажуть, що він вивчив з досвіду вторгнення СРСР в Афганістан у 1979 році. З іншого боку, дії Президента США Барака Обами в Сирії демонструють, що він витягнув уроки з участі американської армії у війнах в Іраку і Афганістані. Це ті уроки, які Вашингтону слід було вивчити ще майже 40 років тому в частині війни у В'єтнамі.

"До тих пір, поки ми не зможемо умовити боку на місці жити разом якимось чином, будь-яке втручання американської армії не вирішить проблему", - цитує оглядач Обаму.

Тих, хто закликає до більш активних дій в Сирії, Обама застеріг: "Ми можемо раптом зрозуміти, що ми робимо мало і втрачаємо довіру через це, або ж глибше занурюємося в ситуацію, з якою не зможемо впоратися".

На думку автора, саме тому Обама сказав, що "спроби Росії та Ірану підтримати режим Асада і придушити незгодне населення "приведуть їх у трясовину і не дадуть результатів. І вони погрузнуть у цьому конфлікті поки не змінять свій курс".

Звичайно ж, критики Обами вважають зовсім не так. Нещодавно сенатор Джон Маккейн заявив, що американський президент плутає обережність з передбачливістю і ризики від дій з небезпекою бездіяльності. І тому Путін скористався нерішучістю Білого дому, взявши лідерство на себе.

"Якраз політика Путіна в Сирії ризикує потерпіти крах. У 2014 році він вже підтримав Президента України Віктора Януковича, і той незабаром був повалений. А тепер Путін намагається врятувати ще одного невдаху - Асада", - пише оглядач.

Росія підтримує Президента Сирії, пам'ятаючи про 1971 рік, коли Хафез Асад, батько нинішнього сирійського президента, влаштував переворот і скористався підтримкою СРСР. В обмін Кремль отримав військово-морську базу в місті Тартус. Тепер Москва відправила Дамаску зброї на 2,5 млрд доларів. Однак це не допомогло армії Асада змінити ситуацію і відвоювати втрачені території.

"Путіну довелося вирушити в Сирію не тому, що він сильний, а тому, що він слабкий, адже Асад, якого він захищає, опинився на грані краху. Гроші і зброю не врятують його", - сказав Обама.

В підтвердження слів Обами автор нагадує, що в Росії триває глибокий економічний.

"Як не дивно, єдиним з усіх республіканців, хто правильно спрогнозував участь Росії у війні в Сирії став Дональд Трамп. В ефірі каналу NBC він сказав: "Я не просто виправдовую Путіна. Побачите, він там загрузне. Він втратить все і буде благати, щоб йому дали піти звідти", - цитує оглядач американського мільярдера і кандидата в Президенти США.

Нагадаємо, США назвали операцію Росії в Сирії стратегічною помилкою.