Рада міністрів ЄС посилить контроль за якістю та безпекою ліків
Рада міністрів Європейського союзу прийняла рішення посилити контроль за якістю та безпекою ліків. Про це говориться у листі представника України при Європейському союзі Костянтина Єлисєєва, повідомляє прес-служба Держлікслужби України.
Як повідомив Єлісєєв, 22 червня 2012 р. в Люксембурзі відбулося чергове засідання Ради міністрів Євросоюзу з питань охорони здоров'я. Ключовим питанням порядку денного стало вироблення спільних дій країн-членів ЄС з протидії поширенню епідемій та інфекційних захворювань, а також контролю за ефективністю антибактеріальних препаратів.
Зокрема, Рада міністрів ЄС погодилися з необхідністю скорочення використання антибіотиків, а також закликала учасників фармацевтичного ринку ЄС до активізації боротьби зі стійкістю до антибактеріальних препаратів. У контексті можливих наслідків пандемій грипу, інфекційних захворювань та спалахів Е.соlі зокрема, міністри обговорили можливості спільних закупівель вакцин та інших медичних апаратів для європейського ринку. Переговори щодо конкретного плану заходів. у т.ч. доцільності уніфікованої розробки національних стратегій щодо підвищення ефективності антибактеріальних препаратів та процедури закупівель (або виробництва) вакцин триватимуть під час головування Кіпру в Євросоюзі у другій половині року (прим. з 1 липня 2012 р. до Кіпру переходить головування в ЄС).
Рада Міністрів ЄС дійшла спільного висновку щодо посилення контролю за якістю та безпекою ліків (фармаконагляд). Профільні комітети Європейського Парламенту підтримали директиву Європейської комісії з протидії фальсифікованим медпрепаратам і буде доопрацьована найближчим часом європейськими експертами в інтересах усіх учасників європейського фармацевтичного ринку. Європейські міністри вважають, що нові правила сприятимуть посиленню контролю за безпекою лікарських засобів, викриватимуть канали нелегальних поставок медпрепаратів до Європи, а також дозволять виправити недоліки, виявлені в системі фармаконагляду в ЄС.
Зазначимо, щороку 25 тис. європейців помирають через неефективність антибактеріальних препаратів. Крім того, за даними Європейської комісії, зростає кількість вживання антибіотиків, також зростає число несертифікованих або підроблених медичних препаратів на європейському ринку.
Нагадаємо, раніше сьогодні Президент України Віктор Янукович підписав закон про ратифікацію конвенції РЄ про боротьбу з фальсифікованими ліками.