В Україні протягом поточного тижня очікується спекотна погода, без опадів
В Україні протягом поточного тижня погоду визначатиме область підвищеного тиску. На більшій території очікується спекотна погода, без опадів. Про це розповів заступник директора Українського гідрометеорологічного центру Анатолій Прокопенко, передає прес-служба ДержНС України.
"По-літньому спекотна погода буде утримуватися упродовж найближчих днів. Лише у західних областях спостерігатимуться короткочасні дощі з грозами, шквалистим посиленням вітру до 15-20 м/с. Тут буде трохи прохолодніше, ніж на решті території України", - зазначив Прокопенко.
Як повідомив представник Гідрометцентру, 19 серпня опади не очікуються, температура становитиме +25...+30 градусів, у західних та Одеській областях подекуди підвищуватиметься до +32 градуси.
20-24 серпня на заході пройдуть короткочасні дощі з грозами та вітром зі шквалами 15-20 м/с; температура повітря тут становитиме +24...+30 градусів; 21-22 серпня - +19...+24 градусів, на решті території - +27...+33 градусів. На півдні у ці дні стовпчики термометрів підвищаться до +35 градусів.
Також Анатолій Прокопенко повідомив, що упродовж 25-29 серпня у Криму, Приазов'ї, Дніпропетровській та східних областях опади не передбачаються. На решті території спостерігатиметься нестійкий характер погоди. Місцями короткочасні дощі, грози. Температура повітря +26...+32 градусів. Лише 25-26 серпня у південних областях стовпчики термометрів підвищаться до +30...+35 градусів.
"У зв'язку зі спекотною погодою, у період з 19 по 25 серпня у Криму, південних, східних, а також Дніпропетровській, Кіровоградській, більшості районів Полтавської, подекуди у Черкаській областях та на Закарпатті спостерігатиметься високий рівень пожежної небезпеки. Тому вкотре закликаємо громадян дотримуватися правил пожежної безпеки протягом поточного тижня та не розпалювати багаття у лісових і паркових зонах", - наголосив заступник директора Гідрометцентру.
За його словами, через відсутність ефективних дощів, ситуація на річках України залишається стабільною, тут переважають невеликі зниження рівнів води - від 1 до 10 см. На більшості річок Карпатського регіону рівні близькі, а на окремих ділянках приток річок Тиса та Дністер - нижчі від мінімальних значень за весь період спостережень.