ua en ru

Жертвами хіматакі в Сирії 21 серпня стали 1429 осіб, - Керрі

За даними розвідки США, в результаті хімічної атаки в передмісті Дамаска 21 серпня 2013 р. загинули 1429 осіб, у тому числі 426 дітей. Про це заявив держсекретар Джон Керрі.

За даними розвідки США, в результаті хімічної атаки в передмісті Дамаска 21 серпня 2013 р. загинули 1429 осіб, у тому числі 426 дітей. Про це заявив держсекретар Джон Керрі, передає ВВС.

Він назвав атаку "немислимим жахом" і підкреслив, що хімічна зброя застосовувалася військами Башара Асада неодноразово, а не тільки 21 серпня.

За словами держсекретаря, у США є точні дані, звідки і в який час було випущено ракети з хімічними зарядами і де вони впали.
Досі остаточну кількість жертв хімічної атаки було не встановлено. За різними оцінками, в результаті застосування хімзброї загинуло від кількох сотень до 1300 осіб.

Уряд Башара Асада заперечує факт застосування хімзброї і стверджує, що її застосовували повстанці.

Повідомлення про застосування хімічної зброї в передмісті Дамаска з'явилися 21 серпня 2013 р. Офіційна влада Сирії спростували інформацію про використання хімічної зброї. Сьогодні повідомляється, що експертна група ООН вже завершила працювати і готується покинути країну вже завтра.

Після повідомлень про розпочату хімічну атаку та численні жертви, західні країни серйозно заговорили про військову інтервенцію до Сирії. Найактивнішими у цьому питанні є США і Великобританія. На екстрене засідання збиралася Рада Безпеки ООН і відправила британську резолюцію на доопрацювання. НАТО також заявило, що не буде втручатися, а країни - члени Альянсу можуть ухвалювати рішення щодо військової операції самостійно. Британія, наприклад, заявляла, що може обґрунтувати необхідність втручання без санкції РБ ООН, проте парламент учора відхилив пропозицію прем'єр- міністра Девіда Кемерона про військове втручання в Сирії. США також заявили, що самостійно забезпечать правове обгрунтування для можливої ​​відповіді на передбачуване застосування хімічної зброї в Сирії, коли Президент Барак Обама вирішить, як діяти далі. Обама ж має намір провести консультації з Конгресом перед тим, як ухвалити остаточне рішення.