Паління вб'є приблизно 1 млрд чоловік протягом XXI століття
Паління вб'є приблизно 1 млрд чоловік протягом XXI століття. До такого висновку в доповіді про "глобальну епідемію тютюну" прийшла Всесвітня організація охорони здоров'я. За даними ВООЗ, від наслідків куріння помирає приблизно 6 млн осіб на рік. Крім того, вживання тютюнової продукції завдає економічних збитків на суму понад 500 млрд дол. у рік.
Автори доповіді впевнені, що життя 1 млрд людей можуть бути врятовані, якщо всі країни світу приєднаються до рамкової конвенції ВООЗ по боротьбі з тютюном. "Незважаючи на те, що вживання тютюну залишається головною причиною передчасної смерті, існують ефективні засоби боротьби з цією епідемією", - наголошується в документі.
ВООЗ пропонує кілька основних методів боротьби з тютюнопалінням, відомих як MPOWER. Це моніторинг вживання тютюну і національної політики по його обмеженню в різних державах; допомога людям, бажаючим кинути курити; стимуляція заборон на рекламу і спонсорство тютюну; підвищення податків на продаж тютюнових виробів.
Читайте також: В Україні в 2012 р. загальна поширеність куріння зменшилася на 2,2%
У черговій доповіді ВООЗ приходить до висновку, що можливість прийняти ефективну програму контролю над вживанням тютюну є у будь-якої країни, незалежно від її політичного устрою чи рівня доходів. "Понад 2,3 млрд людей - третина населення Землі - в даний час захищені принаймні одним із заходів MPOWER на вищому рівні", - пишуть автори доповіді.
Найпопулярнішим заходом боротьби з тютюном є введення заборон на куріння в громадських місцях і на робочому місці.
Нагадаємо, відповідний закон вступив у силу в Україні 16 грудня 2012 р. Згідно із законом, курити заборонено: в закритих приміщеннях місць громадського харчування (раніше не менше 50% площі відводилося для залів з курящими відвідувачами); у ліфтах і таксофонах; в установах охорони здоров'я; на дитячих майданчиках; у під'їздах житлових будинків.
Читайте також: Палити в кафе, барах і ресторанах в Україні заборонено
Штраф за куріння в недозволених місцях встановлений від 1 до 10 тис. грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається штраф від 1 до 10 тис. грн, а невідведення спеціальних місць для куріння, необладнання їх витяжкою або іншими засобами для видалення тютюнового диму також карається штрафом в розмірі від 1 до 10 тис. грн.