Омбудсмен вимагає відхилити або накласти вето на законопроект з заборони "гомосексуальної пропаганди"
Секретаріат уповноваженого Верховної Ради України з прав людини вимагає відхилити або накласти вето на законопроект з заборони "гомосексуальної пропаганди" №0945 (відомий під номером 8711 Верховної Ради VI скликання). Про це повідомляє прес-служба уповноваженого з прав людини.
"Уповноважений Верховної Ради України з прав людини продовжує уважно стежити за розвитком подій навколо законопроекту. На даний момент законопроект знаходиться в Комітеті з питань свободи слова та інформації на доопрацюванні до другого читання, яке заплановане на другу пленарну сесію в лютому - липні 2013 р. Підтримуючи зв'язок з Комітетом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини рекомендує парламенту відхилити законопроект. Однак, якщо законопроект буде прийнято, Комісар налаштований подати це питання на розгляд Президента та клопотати про накладання вето", - йдеться у листі омбудсмену.
У листі зазначено, що законопроект впроваджує невиправдані обмеження свободи слова та дискримінацію на основі сексуальної орієнтації (статті 10 та 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). У своїй відповіді Уповноважений Верховної Ради України з прав людини посилається на Конституцію України, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, які порушує законопроект №0945, а також створює умови для зловживання державними посадовцями.
2 жовтня 2012 р. Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект №8711, який криміналізує поширення будь-якої інформації про гомосексуальність в публічній сфері. Законопроект передбачає зміни до кримінального кодексу України, закону "Про захист суспільної моралі", "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" та "Про телебачення і радіомовлення". В парламенті України VII скликання цей законопроект було перереєстровано під номером 0945. 24 грудня 2012 р. в Верховній Раді України зареєстровано аналогічний законопроект.
Нагадаємо, що раніше, подібний закон ухвалила Россія.