Кабмін пропонує встановити покарання у вигляді громадських робіт за вчинення домашнього насильства
У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований урядовий проект закону № 2539, яким пропонується замінити покарання у вигляді виправних робіт за вчинення домашнього насильства на громадські роботи. Про це йдеться в законопроекті "Про запобігання та протидію домашньому насильству", текст якого опублікований на офіційному сайті ВР.
Законопроектом пропонується замінити в чинному законодавстві визначення "насильство в сім'ї" на "домашні насильство", включивши в коло осіб, на яких поширюється дія закону, колишньє подружжя, яке проживає разом.
"Домашнє насильство - будь-які протиправні діяння фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру, вчинені щодо члена своєї сім'ї чи особи, з якою існують або існували сімейні відносини, зокрема колишнє подружжя за умови спільного проживання, у тому числі жорстоке поводження з дитиною в сім'ї, а також посягання на права, свободи і законні інтереси особи, які завдають йому фізичний, моральний або матеріальний збиток або створюють загрозу заподіяння такої шкоди", - йдеться в законопроекті.
Крім того, пропонується включити в коло суб'єктів, на які покладається здійснення заходів з попередження та протидії домашньому насильству органи місцевого самоврядування, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, установи та заклади системи освіти, охорони здоров'я, а також установи та заклади, діяльність яких, згідно статутних документів, спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству.
Також, згідно із законопроектом, рішення про застосування тимчасового обмеження прав і направлення осіб, які вчинили домашнє насильство, для проходження корекційної програми пропонується покласти на суди.
Зазначеним законопроектом також пропонується обмежити застосування покарання у вигляді виправних робіт для осіб, які вчинили насильство в сім'ї, зате вводиться покарання у вигляді громадських робіт. Так, за вчинення домашнього насильства пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 85 грн) або громадських робіт на строк від двадцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до п'яти діб.
Покарання у вигляді громадських робіт передбачає виконання порушником безоплатних суспільно корисних робіт у вільний від роботи чи навчання час.