ua en ru

ІМІ зафіксував 11 випадків нападу на журналістів у жовтні

Інститут масової інформації зафіксував у жовтні 11 випадків побиття і напади на журналістів, а також 17 випадків перешкоджання професійній журналістській діяльності.

Інститут масової інформації зафіксував у жовтні 11 випадків побиття і напади на журналістів, а також 17 випадків перешкоджання професійній журналістській діяльності. Про це йдеться у звіті щомісячного моніторингу порушень прав журналістів "Барометр свободи слова".

"У жовтні ІМІ зафіксував різке зростання порівняно з вереснем кількості порушень в категорії "перешкоджання законній професійній журналістській діяльності" - 17 випадків, у вересні НИМИ не зафіксував таких випадків... Зростання "перешкоди" у жовтні пов'язаний з проведенням позачергових виборів у Верховну Раду 26 жовтня, що притаманне виборчого процесу в Україні", - йдеться у звіті.

Також, згідно з даними ІМІ, в цьому місяці зросла кількість побиття і нападів на журналістів, їх було зафіксовано - 11.

"Порівняно з вереснем ця кількість зросла вдвічі - у вересні таких випадків НИМИ зафіксував 5 (у вересні - 5, у серпні - 8, у липні - 8, у червні - 13, у травні - 18, у квітні - 22, у березні - 44, у лютому - 70, у січні - 82)", - повідомили в ІМІ.

Також в жовтні у зв'язку з парламентськими виборами зросла кількість випадків кібер-злочинів проти ЗМІ - 9 таких випадків, хоча у вересні ІМІ не зафіксував жодного такого випадку (у серпні - 4, у липні - 4, у червні - 4, у травні - 6, у квітні - 1, в березні - 18, у лютому - 5, у січні - 13).

Кількість "цензури" у жовтні збільшилося вчетверо порівняно з вереснем - 8 таких випадків, але це найвищий показник протягом року (у вересні - 2, в серпні - 3, у липні - 4, у червні - 28, у травні - 38, у квітні - 21, у березні - 14, у лютому - 5, у січні - 5).

У цьому місяці ІМІ зафіксував 3 випадки нападів на офіси ЗМІ. ІМІ фіксує зменшення тиску на кримські ЗМІ та журналістів окупаційними властями Криму, однак тиск залишається - в цьому місяці 5 таких випадків. У вересні ІМІ зафіксував таких випадків 9, як і в серпні.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 7 випадків вбивств журналістів, 281 випадок побиття і нападів на журналістів, 137 випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та 130 випадків цензури.

Нагадаємо, в Україні на виборчому тижні зафіксовано 14 випадків порушень прав журналістів.