Сенатори США звинуватили Путіна в спробах "відновити російську імперію"
Американські сенатори Кріс Мерфі і Джон Маккейн виступили з двопартійними закликом надати Україні військово-економічну допомогу, заявивши, що Президент Росії Володимир Путін хоче "відновити Російську імперію" і може загрожувати союзникам по НАТО, передає "Голос Америки".
"Щоб зрозуміти, що відбувається в Україні, нам потрібно зрозуміти Володимира Путіна", - заявив Маккейн, виступаючи у понеділок перед кількома сотнями людей, присутніми в Українському національному домі в Хартфорді, штат Коннектикут.
"Це людина, яка хоче відновити Російську імперію. Якщо ми зрозуміємо це, ми зможемо краще впоратися з його амбіціями.., а це означає військову допомогу, але, думаю, це також означає економічну допомогу Україні", - додав Маккейн, який очолює комітет Сенату з питань збройних сил.
Мерфі, у свою чергу, заявив після форуму, що в Україну вторглася російська армія.
"Все, що робить Україна, кожен вироблений ними постріл, робиться для захисту їх країни. Нам потрібно дати їм певні можливості для відповідної боротьби. Мова йде про надання цій країні можливостей оборонятися", - зазначив він.
На думку Маккейна, війна в Україні - це перший випадок за 70 років, коли європейську країну розриває на частини зовнішня сила.
"Справа не тільки в Україні, справа в Молдові, країнах Балтії та Польщі. Амбіції Путіна полягають у відновленні Російської імперії, і полем битви зараз є Україна", - сказав сенатор.
Ставки дуже великі, додав Мерфі.
"Сьогодні Путін марширує по Україні, але завтра він може марширувати по території союзника по НАТО, якого Сполучені Штати зобов'язані захищати за договором", - сказав він.
"Це має пряме відношення до жителів Коннектикуту, оскільки тут проживає потужна українська громада. Але в кінцевому підсумку йдеться про те, що Сполучені Штати підтримують світовий порядок і верховенство закону і про можливі загрози інтересам американської національної безпеки", - додав Мерфі.
Нагадаємо, Президент США Барак Обама після розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель вирішив відмовитися від ідеї поставок летального зброї Україні, незважаючи на тиск з боку представників обох палат парламенту.