Рада відправила на повторне друге читання питання кримінальної відповідальність комбатів за перевищення повноважень
Народні депутати відправили на повторне друге читання законопроект № 1849 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексу України (щодо військових злочинів)". За відповідне рішення проголосували 227 нардепів з 226 мінімально необхідних.
Раніше сьогодні депутати відмовилися ухвалювати цей законопроект у другому читанні та в цілому. За відповідне рішення полосувало лише 133 парламентарі.
Законопроектом пропонується:
1. Передбачити кримінальну відповідальність за перевищення військовою службовою особою дисциплінарної влади стосовно підлеглого.
2. Розширити підстави проведення негласних слідчих (розшукових) дій , а саме, щодо можливості їх проведення у кримінальних провадженнях про військові злочини, пов'язані з ухиленням від військової служби (ст. ст. 407-409 КК України), вчинені в умовах особливого періоду, під час проведення антитерористичної операції.
3. Визначити особливості здійснення кримінального провадження в умовах воєнного, надзвичайного стану, особливого періоду або в районі проведення антитерористичної операції.
Так, законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 426-1, визначивши, що:
1. Перевищення військовою службовою особою дисциплінарної влади стосовно підлеглого, що виявилося в завданні побоїв чи вчиненні іншого насильства, карається позбавленням волі на строк до 3-х років.
2. Те саме діяння, якщо воно вчинене щодо кількох осіб або заподіяло легкі чи середньої тяжкості тілесні ушкодження, та/або таке, що має характер знущання або глумлення над військовослужбовцем, карається позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років.
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені групою осіб або із застосуванням зброї, або такі, що спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5-ти до 10-ти років.
4. Діяння, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці, караються позбавленням волі на строк від 8-ми до 12-ти років.
"Під дисциплінарною владою слід розуміти встановлену Дисциплінарним статутом Збройних Сил України сукупність прав і обов'язків командирів (начальників) по застосуванню заходів заохочення і стягнення з метою виховання військовослужбовців, забезпечення високої військової дисципліни і попередження її порушень", - йдеться у документі.
Нагадаємо, 3 лютого 2015 р. народні депутати підтримали цей законопроект у першому читанні.