ua en ru

Рада дозволила банкам списати суму збитків від анулювання валютних кредитів за рахунок страхових резервів

Рада дозволила банкам списати суму збитків від анулювання валютних кредитів за рахунок страхових резервів Верховна Рада

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому законопроект № 0939 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню). За відповідне рішення проголосували 256 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Як заявив голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Роман Насиров, до другого читання надійшло дві поправки, які повністю змінюють його зміст, але зберігають його мета і завдання.

"Нагадаю, редакцією першого читання законопроекту пропонувалося внести відповідні зміни до податку на прибуток підприємств, однак законом №71 по податковій реформі, який набрав чинності з 1 січня 2015 р. з Податкового кодексу були виключені ті статті, в яких пропонувалися зміни. У зв'язку з цим, до другого читання комітету було необхідно привести положення законопроекту першого читання до чинним нормам Податкового кодексу, і було вирішено змінити назву законопроекту "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо податку на доходи фізичних осіб у частині звільнення від оподаткування (прощеної) анульованою частини боргу за кредитами в іноземній валюті", а також внести зміни до визначення терміну "безнадійна заборгованість", - заявив Насиров.

Так, законом встановлено, що кредитор-банк має право списати за рахунок створених страхових резервів суму збитків, що виникли в результаті анулювання (прощення), у відповідності з законом України "Про реструктуризацію кредитних зобов'язань з іноземної валюти в гривню", фізичним особам-позичальникам частини боргу.

Законом також встановлено, що кредитор має право включити до складу витрат частина заборгованості, аннулированную (прощеную) фізичним особам, у сумі, яка була списана за рахунок страхового резерву, а також що доходи фізичної особи-позичальника, які виникають при анулюванні (прощення) кредитором частини боргу, а також повернення предмета іпотеки позичальником-фізичною особою кредитора, звільняються від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, цей законопроект був прийнятий ще Верховною Радою України сьомого скликання.