ua en ru

Рада хоче дозволити оскарження рішень виконавців у суді

Рада хоче дозволити оскарження рішень виконавців у суді Фото: Верховна Рада України

Закон підтримали 246 нардепів

Верховна Рада України (ВРУ) хоче встановити новий порядок оскарження рішень державних та приватних виконавців. Відповідний законопроект №2506а "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" у першому читанні за основу підтримали 246 парламентарів.

"Метою законопроекту є визначення основ організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів державними виконавцями органів державної виконавчої служби та приватними виконавцями (далі - виконавці), їх завдань та правового статусу", - сказано в пояснювальній записці.

Законопроектом пропонується встановити новий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців.

"Так, рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби, а також приватного виконавця щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами та іншими особами до суду, який видав виконавчий документ, в порядку, передбаченому законом. Таким чином, законопроектом впроваджується інститут судового контролю за виконанням рішень, що забезпечить повноцінну реалізацію особою права на справедливий суд", - зазначається в документі.

"Пропонується також внести зміни до низки законодавчих актів з метою упровадження змішаної системи виконання рішень, зокрема, шляхом модернізації органів державної виконавчої служби, а також запровадження інституту приватних виконавців", - підкреслюється в записці.

Документ визначає принципи діяльності державної виконавчої служби, посилено правовий захист та гарантії здійснення діяльності державних виконавців, а також встановлено вимоги до їх професійної етики. З метою удосконалення функціонування державної виконавчої служби підвищено вимоги до осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.

Нагадаємо, Рада провалила Президентський законопроект про судовий збір, яким пропонувалося звільнення Антимонопольного комітету, органів прокуратури та Міністерства юстиції від судового збору.