ua en ru

Радник Президента РФ заявив, що після підписання угоди з ЄС формат "три плюс один" для України теж стане неможливим

Під час україно-російський переговорів у Москві російська сторона попросила припинити розмову про можливості одночасного зближення України з ЄС та Митним союзом. Про це в інтерв'ю радіо "Ехо Москви" заявив радник Президента Росії, директор Інституту нової економіки Державного університету управління Сергій Глазьєв.

"Це найдивовижніше, що люди не дурні (Президент України Віктор Янукович і прем'єр-міністр Микола Азаров), вони все розуміють. Тому, коли йшли у нас останні переговори між урядами, всього лише 10 днів тому, учасники цих переговорів були щиро обурені - таке враження, що українські міністри не читали тексту цієї угоди. Ми їм говоримо одне, що вони нам інше. Ми їм говоримо, що ви не можете ввійти до нас у Митний союз, якщо ви підпишете угоду. Ігор Іванович Шувалов прямо сказав: "Давайте припинимо цю розмову. Неможливо підписати угоду з Євросоюзом і продовжувати переговори з нами про участь у нашому інтеграційному процесі, ні в повноформатному, ні навіть у частковому режимі "три плюс один", це неможливо", - повідомив Він.

За його словами, формат "три плюс один" теж буде неможливо, тому що під цим форматом мається на увазі, насамперед, технічне регулювання, загальні стандарти. Але, на думку російської сторони, Україна не може зближувати технічне регулювання з Росією, бо в угоді про асоціацію з ЄС написано, що Україна зобов'язується не змінювати своє технічне регулювання і стандарти, інакше, крім як зближуючи їх з Євросоюзом.

На уточнююче питання журналіста про те, що Росія теж зближується з Євросоюзом за технічним стандартам, Глазьєв відповів: "Ми це розуміємо. Ми нашим колегам розповідаємо, як ми ведемо переговори з Євросоюзом. Ми пояснюємо, що переговори з Європейським союзом йдуть у нас дуже важко, тому що ми б'ємося за кожну букву, ми прагнемо узгодити, захистити наші інтереси... На відміну від підходу Українои, де Європейський союз просто нав'язує Україні свої норми регулювання... В України немає права впливати на рішення Брюсселя, вона просто в односторонньому порядку зобов'язується виконувати директиви Брюсселя, погоджувати своє законодавство, як теперішнє, так і майбутнє. Тобто вона заздалегідь віддає своє суверенне право за цими нормами регулювання в Брюссель і зобов'язується виконувати директиви Брюсселя".