ua en ru

Рішення про силову відповідь Сирії може бути прийняте без одностайного схвалення Ради безпеки, - МЗС Великобританії

Великобританія обмірковує можливу силову відповідь на застосування в Сирії хімічної зброї, а також обстріл автомашини інспекторів Організації об'єднаних націй (ООН), які приїхали до Сирії для розслідування фактів застосування в країні отруйних речовин, повідомив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг. Як підкреслив політик, у разі необхідності рішення буде прийнято навіть без одностайного схвалення Ради безпеки ООН.

Великобританія обмірковує можливу силову відповідь на застосування в Сирії хімічної зброї, а також обстріл автомашини інспекторів Організації об'єднаних націй (ООН), які приїхали до Сирії для розслідування фактів застосування в країні отруйних речовин, повідомив міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг (на фото). Як підкреслив політик, у разі необхідності рішення буде прийнято навіть без одностайного схвалення Ради безпеки ООН, передає ВВС.

"Ми, США і безліч інших країн, включаючи Францію, ясно дали зрозуміти, що не можемо допустити ідею безкарного застосування хімічної зброї в XXI столітті", - заявив Хейг. При цьому він підкреслив, що дипломатичні методи у вирішенні громадянської війни в Сирії "до поточного моменту результатів не давали". Як пояснив Хейг, ухвалення подібного кроку може бути "продиктоване істотною гуманітарної необхідністю і тяжкою ситуацією".

Сьогодні інспектори ООН, які повинні підготувати доповідь про використання хімічної зброї в Сирії, піддалися снайперському обстрілу з боку невідомих. Трохи раніше повідомлялося, що, щонайменше, дві міни вибухнули в центральній частині Дамаска біля готелю, де знаходиться інспекція ООН.

Група інспекторів ООН прибула до Дамаску 17 серпня 2013 р. Згідно з наміченим планом, комісія, очолювана Оці Сельстремом, мала відвідати три місця, де, можливо, було застосовано хімічну зброю. Однак після подій 21 серпня 2013 р., коли з'явилися повідомлення про можливе проведення хімічної атаки в передмістях Дамаска, де, за попередніми даними, загинули більше тисячі людей, інспектори ООН займаються розслідуванням і цього інциденту.

Водночас, сьогодні глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що погрози Заходу завдати військового удару по Сирії суперечать нормам міжнародного права.

Питання військового вторгнення до Сирії постало після появи 21 серпня повідомлень про використання урядовими військами хімічної зброї.

Зазначимо, що в інтерв'ю російській газеті "Известия" Президент Сирія Башар Асад назвав звинувачення на адресу уряду Сирії щодо застосування хімічної зброї, наругою над здоровим глуздом.

"Нас звинувачують у тому, що армія застосувала хімічну зброю в районі, який нібито перебуває під контролем бойовиків. Насправді в цьому районі немає чіткої лінії фронту між армією і бойовиками. І хіба може держава застосувати хімічну - або будь-яке інше зброю масового ураження - в місці, де сконцентровані його війська. Це суперечить елементарній логіці ", - заявив він.

Ймовірність іноземного вторгнення в країну Асад розцінив як низьку: "Всі розуміють, що відбувається в Сирії - не народна революція і не вимога реформ. Це тероризм". Якщо США все ж зважаться на удар по Сирії або вторгнення, їх "чекає провал, як і у всіх попередніх розв'язаних ними війнах, починаючи з В'єтнаму і до наших днів", уклав політик.