ua en ru

Для підписання УА з ЄС Україні потрібно два роки, - прем'єр Литви

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткевічус впевнений, що для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україні потрібно ще близько двох років. Про це він заявив сьогодні, 28 листопада 2013 р., на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі, передає кореспондент РБК-Україна.

Прем'єр-міністр Литви Альгірдас Буткевічус (на фото) впевнений, що для підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом Україні потрібно ще близько двох років. Про це він заявив сьогодні, 28 листопада 2013 р., на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі, передає ТСН

"Я думаю, що треба ще попрацювати. Думаю, ще десь роки два треба буде попрацювати до підписання", - зауважив Буткевічус, коментуючи ймовірність підписання УА між Україною та ЄС завтра під час саміту.

При цьому єврокомісар з питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що угода про асоціацію між Україною і Європейським Союзом може бути підписана. "Це пропозиція все ще в силі. Угода про асоціацію може бути підписане тоді, коли Україна буде до цього готова", - сказав він.

Коментуючи рішення уряду України припинити підготовку до підписання угоди про асоціацію, Фюле сказав: "Дуже неприємно. Розчарування не тільки з боку ЄС, але і з боку українців".

Нагадаємо, у Вільнюсі зараз проходить саміт Східного партнерства. Раніше планувалося, що на цьому саміті вранці 29 листопада Україна підпише угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом. Підготовка до підписання документа велася декілька років і зводилася до деяких ключових змін в законодавстві України, а також до вирішення проблеми вибіркового правосуддя, зокрема питання ув'язнення Юлії Тимошенко.

Останні декілька років керівництво країни і особисто Президент Віктор Янукович багато разів підкреслювали, що курс країни на євроінтеграцію і в перспективі на отримання членства в ЄС, першим кроком до якого повинна стати асоціація, незмінні.

Проте 21 листопада Кабінет міністрів України припинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Також уряд розпорядився відновити активний діалог з Росією і іншими країнами Митного союзу і державами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження і зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу. Представники Росії і ЄС звинуватили один одного в шантажі України з цього питання.

Через останніх зовнішньополітичні події країну охопили вуличні акції протесту, почався Євромайдан. В неділю, 24 листопада, в Києві мітингували проти рішення уряду близько 100 тис. осіб.