Переворот в Єгипті: Військові почали арешти ісламістів, Мурсі поміщений під домашній арешт
В Єгипті служби безпеки заарештували керівництво руху "Брати-мусульмани" - верховного наставника організації Рашада аль-Баюмі і главу політичного крила руху, Партії справедливості і розвитку Саада Катані. Ці політики були близькі до поваленого Президента Єгипту Мухаммеду Мурсі. Сам екс-президент поміщений під домашній арешт. Про це повідомляє CNN з посиланням на помічника Мурсі Гехада ель-Хаддада.
За словами помічника, Мурсі був заарештований президентською охороною. Зараз він знаходиться в штаб-квартирі президентської охорони. Разом з ним були арештовані співробітники президентської адміністрації.
Фотогалерея: Переворот в Єгипті
Цими фігурами ісламістського руху арешти не обмежаться. Влада розпорядилася затримати ще 300 "братів-мусульман". Зараз силові структури ведуть операцію по їх затриманню і пошуку. Нагадаємо, саме "Брати-мусульмани" привели до влади Мурсі. Він вийшов з партії, тільки заступивши на пост Президента.
Раніше повідомлялося, що в країні припинено мовлення декількох ісламістських телеканалів - "Єгипет-25", "Хафез" і "Аль-Нас". Керівництво каналу "Єгипет-25", що належить партії "Брати-мусульмани", заарештовано.
Також співробітники силових структур затримали кілька співробітників каїрського бюро телеканалу Al Jazeera. Силовики увірвалися в офіс телеканалу, заарештувавши ведучого, гостей прямого ефіру і продюсерів. Діяльність каналу, що висвітлює події в Каїрі, була паралізована. Єгипетське бюро Al Jazeera почало своє мовлення в 2011 р. Опозиція Єгипту неодноразово звинувачувала канал в симпатії до "Братів-мусльманам".
Напередодні армія Єгипту призупинила конституцію і оголосила про усунення Мурсі зі свого поста. За планом військових в країні буде сформовано тимчасовий уряд і комісія з підготовки дострокових президентських виборів.
Опозиція і духовенство Єгипту схвалили дії військових. Лідер ліберального крила єгипетської політики Мохаммед ель-Барадеї назвав те, що відбувається в країні перезапуском революції 2011 р.
Сам Мурсі відеозапису, показаного в ефірі каналу Al Jazeerа, заявив, що як і раніше є легітимним керівником країни і закликав прихильників захистити закон. Однак він попросив їх зробити це мирно і без насильства.
Тим часом кількість жертв, які загинули в результаті зіткнень прихильників Мурсі і сил правопорядку, досягла 8 осіб, більше 300 поранено. Заворушення спалахнули в Каїрі, Олександрії та інших містах.
Щодо ситуації в Єгипті вже висловився Барак Обама. За його словами, військовим Єгипту не слід відкладати передачу керівництва країною демократично сформованому цивільному уряду. Коментуючи останні події в Єгипті, Обама зазначив, що ряд федеральних агентств США вже досліджують питання про зміну влади в Єгипті і те, як вона відіб'ється на надання країні фінансової допомоги.
"Ми очікуємо, що збройні сили Єгипту забезпечать дотримання прав всіх жителів країни незалежно від статі, віросповідання і політичних переконань, в тому числі права на мирні зібрання і справедливий суд", - зазначив Обама.
А поки що США вирішили евакуювати посольство в Каїрі.