Переговори "шістки" та Ірану з питання ядерної програми завершилися без прогресу
Завершився в Алма-Аті другий день переговорів Ірану з міжнародною "шісткою" з питання ядерної програми Тегерана, в яких брали участь представники США, Росії, КНР, Франції, Великобританії та Німеччини, не приніс бажаних результатів. Про це заявила глава європейської дипломатії Кетрін Ештот, повідомляє Reuters
"Протягом двох днів ми вели довгі та інтенсивні дискусії. Все ж сторони дійшли висновку, що позиції залишаються далекими від досягнення консенсусу", - цитує Reuters слова Ештон.
Як раніше сказав один із західних дипломатів, подібної ситуації слід було чекати, адже вже перший день переговорів показав, що сторонам навряд чи вдасться дійти компромісу. Іранська сторона наполягає на своєму праві на програму мирного атома і вимагає зняття санкцій, у той час як західні держави підозрюють Тегеран у роботі над ядерними технологіями з метою створення ядерної зброї.
Раніше представники іранської сторони заявили, що позиція Тегерана з питання ядерної програми не зміниться, а після президентських виборів у червні може бути навіть ще більш "наполегливій і твердою".
"Іран буде відстоювати своє право на ядерну програму і після президентських виборів у червні 2013 р.", - сказав напередодні початку переговорів секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі, натякнувши, що Заходу не слід розраховувати на пом'якшення риторики в червні 2013 р.
Іран з 2010 р. виробляє уран, збагачений до ступеня 20%, що є важливим технологічним етапом на шляху до можливого виробництва збройового урану. Проте офіційний Тегеран відкидає підозри в наявності військової компоненти його ядерної програми, заявляючи, що всього лише хоче самостійно виробляти паливо для атомних електростанцій.
Читайте також: Обама продовжив на рік термін дії санкцій проти Ірану