ua en ru

Опозиція запропонує ВР скоротити пільги для чиновників на 6,2 млрд грн, - Яценюк

Опозиція наполягатиме на ухваленні законів про скасування пільг і привілеїв для держслужбовців, що передбачає скорочення їх фінансування на 6,2 млрд грн, а також на прийнятті закону, яким для 10 млн громадян України будуть підвищені пенсії в середньому на 334 грн. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив народний депутат України Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Нами підготовлено відповідний закон ...про скасування необгрунтованих пільг і привілеїв (для) осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Цей закон повинен бути прийнятий і цей закон також повинен бути разом з законом України про державний бюджет. І це дасть нам можливість зменшить витрати на органи державного управління до рівня 2009 р. Іншими словами, це дасть можливість заощадити 6,2 млрд грн з державного бюджету, які треба буде перерозподілити на соціальні програми", - сказав Яценюк.

Також він повідомив, що опозицією, крім іншого, підготовлено законопроект про пенсійну справедливість, який передбачає в першу чергу перерахунок та осучаснення пенсій. "Перший етап перерахунку пенсій передбачає збільшення пенсій для 10 млн українських пенсіонерів в середньому на 334 грн і який радикально і справедливо змінює механізм і порядок нарахування пенсій, повинен бути прийнятий в новому українському парламенті", - зазначив Яценюк.

Опозиція, повідомив також один з її лідерів, має намір наполягти на скасуванні закону України про мови, і на прийнятті законопроекту, який "повинен скасувати створення корупційного земельного банку, а саме основної ланки земельної афери, яка придумана і змодельована Партією регіонів для того, щоб за безцінь в найближчі кілька років скупити українську землю".

Яценюк зазначив, що, незважаючи на продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення до 2016 р., "земельний банк залишається і в тій формі, в якій він існує, він повинен бути ліквідований".

Крім того, за словами Яценюка, опозиція наполягатиме на ухваленні опозиційного варіанту закону про вищу освіту, оскільки "парламент виявився не здатним розглянути наш закон в перебігу 2-х років, а уряд Азарова-Табачника виявилося не здатним внести європейський закон до парламенту".

"Опозиція підготувала відповідний законопроект", - підкреслив парламентарій.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що народні депутати від парламентської фракції "Удар" пропонують скасувати норму про виплату народному депутату після закінчення строку повноважень, на період працевлаштування, матеріальної допомоги в розмірі зарплати з усіма надбавками працюючого депутата.

Читайте також: Опозиція ініціює законопроекти про декриміналізацію "статей Тимошенко та Луценка" і про імпічмент Президента