ua en ru

Опозиція не підтримуватиме президентський законопроект про посилення незалежності суддів

"Батьківщина" і "Свобода" не будуть підтримувати законопроект про посилення незалежності суддів, ініційований Президентом і внесуть до Верховної Ради України альтернативний проект закону.

"Батьківщина" і "Свобода" не будуть підтримувати законопроект про посилення незалежності суддів, ініційований Президентом і внесуть до Верховної Ради України (ВР) альтернативний проект закону. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".

"Законопроект опозиції передбачає контроль народу за судовою гілкою влади через імпічмент суддів, у тому числі шляхом референдуму. А також закріплює безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних", - йдеться в повідомленні.

Законопроектом передбачається ліквідація Конституційного суду і поновлення функцій Верховного суду України як найвищого судового органу в країні.

Читайте також: В'ячеслав Овчаренко обраний головою КСУ

Опозиційний законопроект пропонує кардинально новий механізм обрання суддів на посади. Всі рішення щодо обрання, звільнення суддів будуть приймати незалежний орган - Вища рада юстиції.

"Склад ВРЮ повинен бути скорочений до 15 членів, 10 з яких будуть обиратися на з'їзді суддів, а 5 - Верховною Радою України. ВРЮ має формуватися виключно на професійній основі з суддів, а не політиків чи держслужбовців. Президент у процесі призначення суддів виконує виключно церемоніальні функції, чим усувається можливість тиснути на судову гілку влади ", - заявляють у прес-службі.

Законопроектом пропонується також обмежити повноваження Президента в частині створення або ліквідації судів - такі рішення будуть прийматися Верховною Радою України шляхом прийняття спеціальних законів.

Крім того, проект закону скасовує повноваження прокуратури по загальному нагляду, які визнані всій європейською спільнотою недемократичними.

Читайте також: Янукович пропонує призначати генпрокурора безстроково

Фракції "Батьківщина" і "Свобода" зібрали під цим законопроектом 127 підписів народних депутатів і очікують підписи депутатів від фракції "Удар" для внесення проекту закону до Верховної Ради України в найкоротші терміни, оскільки згідно чинного законодавства для реєстрації змін Конституції України необхідно не менше 150 підписів народних депутатів.

Нагадаємо, сьогодні В'ячеслав Овчаренко був призначений головою Конституційного суду України. Овчаренко - уродженець Єнакієво, він багато пропрацював в судовому відомстві в цьому місті на Донбасі, і призначення на таку високу посаду чергової людини з Донецької області, природно, не подобається опозиції.