ua en ru

ОБСЄ запропонувала "дорожню карту" врегулювання кризи в Україні

Голова ОБСЄ, Президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер запропонував "дорожню карту" врегулювання кризової ситуації в Україні.

Голова ОБСЄ, Президент Швейцарії Дідьє Буркхальтер (на фото) запропонував "дорожню карту" врегулювання кризової ситуації в Україні. Про це йдеться у виступі глави держави Швейцарії, опублікованого на сайті уряду.

Він зазначив, що пропонована "дорожня карта" включає реалізацію міжнародної зацікавленості у проведенні 25 травня виборів Президента України; зацікавленість у проведенні загальнонаціонального референдуму з питання децентралізації (паралельно з виборами), який пов'язаний з широким національним діалогом, у тому числі проведення "круглих столів" у регіонах; підтвердження прихильності заходам, погодженим у Женевській заяві.

З його слів, на даний час він проводить консультації щодо запропонованої їм "дорожньої карти" з усіма сторонами, що підписали Женевську заяву (Україна, Росія, США і ЄС). При цьому він наголосив, що ОБСЄ готова взяти на себе провідну роль у реалізації цієї "дорожньої карти".

Буркхальтер також повідомив, що ОБСЄ збільшить кількість своїх спостерігачів за ситуацією в Україні зі 154 до 300 осіб до кінця червня. "Я запрошую всіх вас підтримати місію спостерігачів додатковим фінансуванням і спостерігачами, в тому числі експертами в галузі роззброєння та посередництва", - сказав глава ОБСЄ.

Крім того, він повідомив, що через Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини спостерігає за виборами. Зараз в Україні діють 100 спостерігачів у всіх регіонах країни. Ще 900 спостерігачів будуть спрямовані найближчим часом.

Як заявив вчора в.о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця після зустрічі з Буркгальтером у Відні, ОБСЄ відіграє важливу роль у процесі деескалації ситуації у південних і східних регіонах України згідно із Женевськиими домовленостями.

Нагадаємо, Женевська заява була прийнята 17 квітня. За результатами тодішньої чотиристоронньої зустрічі (Україна, Росія, США, ЄС) було досягнуто домовленості щодо конкретних кроків, які мають на меті деескалацію напруженості і відновлення безпеки всіх громадян в Україні.