Нова влада Єгипту заморозила рахунки "Братів-мусульман"
Генеральний прокурор Єгипту Хішам Баракат розпорядився тимчасово заморозити активи, що належать керівництву руху "Брати-мусульмани". Про це повідомляє Al-Jazeera.
Ця міра поширюється на 14 лідерів ісламістського руху, в тому числі верховного наставника "Братів-мусульман" Мухаммеда Баді. Рахунки заморожені в рамках розслідування справи про заворушення в країні.
Раніше Баракат видав ордер на арешт Баді. Лідера "Братів-мусульман" підозрюють в підбурюванні до безладів біля штаб-квартири Республіканської гвардії в Каїрі, жертвами яких стали понад 50 осіб.
Читайте також: Прокуратура Єгипту звинувачує Мурсі в шпигунстві і вбивствах
Заворушення почалися 8 липня після акції протесту прихильників поваленого Президента Мухаммеда Мурсі. Незадовго до цього Баді виступив перед протестувальниками, заявивши, що "Брати-мусульмани" прийдуть до угоди з Збройними силами Єгипту тільки в тому випадку, якщо до влади повернеться Мурсі.
Нагадаємо, після усунення військовими Мурсі з поста Президента Єгипту почалися переслідування лідерів "Братів-мусульман". Були арештовані керівники політичного крила руху, влада закрила телеканал "Братів-мусульман".
Самого Мурсі звинувачують у причетності до скоєння низки злочинів, включаючи "співробітництво з іноземними органами і шпигунство на користь іншої сторони, що могло завдати шкоди національним інтересам держави, а також вбивство мирних демонстрантів і підбурювання до вбивств, виготовлення зброї і вибухових речовин". У переліку звинувачень фігурує і причетність до нападу на військові казарми, що завдало серйозної шкоди національній безпеці країни". Прокуратура готується провести допити і порушити кримінальні справи.
Читайте також: Держдепартамент США вимагає звільнити Мурсі
Нагадаємо, 3 липня 2013 р. Збройні сили Єгипту оголосили про відсторонення Мурсі від влади. Головнокомандувач армії Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі пояснив надзвичайні заходи виконанням "волі народу", який не прийняв Мурсі як національного лідера.
Зазначимо також, що Єгипет втратив ще й законодавчу владу. Тимчасовий Президент Адлі Мансур розпустив верхню палату парламенту - Рада Шури, яка з моменту розпуску нижньої палати виконувала законодавчі функції.