Гройсман закрив першу сесію Ради і почав другу сесію
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закрив першу сесію Верховної Ради України восьмого скликання и розпочав другу сесії, передає кореспондент РБК-Україна.
"Сьогодні ми почнемо другу сесію восьмого скликання... У засіданні Верховної Ради беруть участь прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, давайте його привітаємо. Також члени уряду, керівники центральних органів влади, представники, які призначаються ВРУ, представники дипломатичних установ, представники громадських організацій", - сказав Гройсман.
Потім він закрив першу сесію, відкривши другу: "Нагадаю, як ми і домовлялися, що ми працюємо без перерви, перша сесія буде закрита в день відкриття другої сесії... Я першу сесію оголошую закритою. Шановні народні депутати та гості, оголошую другу сесію відкритою", - оголосив спікер.
На початку другої сесії народні депутати заслухали у сесійній залі Національний Гімн України.
"Ми працювали два місяці протягом першої сесії. Нам вдалося за цей час сформувати органи парламенту, уряд, реагувати прийняттям рішенням на ті виклики, які стоять сьогодні перед Україною, - це закони щодо посилення нашої обороноздатності. Але я впевнений, що ця сесія має стати сесією динамічних і якісних змін. У нас немає часу на розкачку... Ця сесія повинна бути чіткою конституційних змін. Тому необхідно буде прийняти у четвер рішення, яке не приймали інші парламенти, а саме, щоб скасувати кричущу і непотрібну недоторканність. Я впевнений, що кожен з вас прийде в парламент проголосує за це рішення", - сказав Гройсман після відкриття другої сесії.
Після відкриття сесії уряд залишив сесійний зал парламенту.
Згідно з календарним планом, друга сесія українського парламенту восьмого скликання повинна закритися 17 липня 2015 р. Нагадаємо, згідно з поправками до календарного плану, Рада буде працювати у пленарному режимі з 3 по 13 лютого.
Як раніше повідомив Гройсман, парламент на цьому пленарному тижні розгляне законопроекти про скасування недоторканності суддів і народних депутатів, посилення обороноздатності країни, а також щодо подальшої децентралізації.