Головнокомандувач НАТО у Європі вважає, що всі воєнізовані формування у Криму є армією РФ
Головнокомандувач об'єднаними силами Північноатлантичного альянсу у Європі генерал Філіп Брідлав (на фото) вважає, що озброєні люди на території України, зокрема на Кримському півострові, є солдатами Збройних сил Росії. Про це генерал написав у своєму блозі на офіційному порталі НАТО.
Він зазначає, що верховне головнокомандування НАТО уважно стежить за розвитком ситуації в Україні і особливо пильну увагу приділяє ідентифікації озброєних людей, які не мають розпізнавальних знаків відмінності. "ЗМІ повідомляють, що солдати з важкою зброєю оточили військові бази в Криму й захопили 11 прикордонних постів в регіоні", - пише Брідлав, додаючи, що "ситуація, очевидно, серйозна".
Численні ЗМІ називають цих озброєних людей "місцевими військовими, які носять військову форму російської армії, оскільки дане обмундирування нібито легко доступно в військових магазинах на території колишнього Радянського Союзу", зауважує головком НАТО. Інші видання називають озброєних людей на території Кримського регіону просто "силами самооборони".
Втім, багато експертів асоціюють добре озброєних "ввічливих людей" з російськими військовими, і головком НАТО дотримується аналогічної думки. Про це, пише генерал, свідчать як численні докази, наявні у відкритому доступі, такі як фотографії в ЗМІ, так і дані, отримані професійними військовими аналітиками організації. "Ми віримо, що це російські Збройні сили, які діють у відповідності з явними наказами послаблювати українські сили в Криму", - заявляє генерал.
Серед наведених у блозі Брідлава доказів є кілька фотографій, на яких він звертає увагу на російські номери на військових автомобілях, обладнання та озброєння солдатів, яке, на його думку, "безумовно нетипово для місцевих військових або сил самооборони".
(Фото: AcoNatoInt)
Брідлав зазначає, що "реальна приналежність цих сил", тобто, на думку головкому, до збройних сил Росії, буде враховуватися НАТО при прийнятті подальших рішень і моніторингу ситуації в Україні.
Нагадаємо, НАТО має намір зміцнити зв'язки з політичним і військовим керівництвом України. Раніше генеральний секретар організації Андерс Фог Расмуссен заявив, що у зв'язку із ситуацією в Україні НАТО перегляне співпрацю з Росією й активізує кооперацію з Україною.
Раніше американські збройні сили заявили про готовність підтримати НАТО в разі подальшої ескалації кризи в Україні. Як відомо, США готові підсилити військові підрозділи НАТО на кордоні з Україною через дії РФ.
Зазначимо також, що 4 березня у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №4354, що дозволяє Україні вступити до НАТО. Так, документ передбачає інтеграцію до "євроатлантичного простору безпеки", а також виключає позаблоковий статус України. Автори законопроекту - депутати із фракції "Батьківщина" Борис Тарасюк, Валентин Королюк і Олександр Чорноволенко.