Німеччина може не видати Тимошенко владі України після її одужання, - німецький політолог
Уряд Ангели Меркель в разі прийняття українською владою рішення про лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко в Німеччині не погодиться на передачу ув'язненої під охороною українських тюремних наглядачів. Таку точку зору висловив колишній голова київського бюро Фонду імені Фрідріха Еберта Вінфрід Шнайдер-Детерс, пише "Дзеркало тижня. Україна".
За словами німецького політолога, пропонуючи лікування Тимошенко у Берліні виходили з того, що вона прибуде сюди вільною людиною.
"І після одужання Тимошенко Німеччина напевно не видасть Україні для відбування строку ув'язнення, як це передбачено оприлюдненими 18 жовтня текстом законопроекту про зміни в кримінальному та кримінальному процесуальному кодексах, що дозволяють виїзд тяжкохворих ув'язнених для стаціонарного медичного лікування без скасування вироку суду", - зазначив Шнайдер-Детерс.
До того ж, підкреслив експерт, малоймовірно, що німецький уряд дасть письмові гарантії того, що Тимошенко не буде займатися політичною діяльністю в Німеччині.
"Якщо український парламент ухвалить такий закон, керуючись гаслом "лікування не означає помилування", то можна з упевненістю стверджувати, що він не буде сприйнятий Європейським союзом як вирішення "проблеми Тимошенко". "Рішення", за яким екс-прем'єр після повернення в Україну буде змушена повернутися за ґрати, може змусити її звернутися з проханням про надання політичного притулку, і вона, напевно, зможе його отримати в будь-якій європейській країні - з негативними наслідками для України", - пише Шнайдер-Детерс.