Справа Arctic Sunrise перекваліфікована у хуліганство
Кримінальну справу про "напад" екологів Greenpeace на платформу "Прирозломну" в Баренцевому морі перекваліфіковано на ч 2. ст. 213 Кримінального кодексу РФ (хуліганство), повідомив офіційний представник Слідчого комітету (СК) РФ Володимир Маркін.
"На даний момент можна констатувати, що наслідком проведено великий обсяг роботи по встановленню об'єктивної картини подій, що відбулися. І сьогодні органами попереднього слідства прийнято рішення про перекваліфікацію злочину на ч. 2 ст. 213 КК РФ (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, що виражає явну неповагу до суспільства, вчинене із застосуванням предметів, використовуваних як зброї, організованою групою, пов'язане з опором представникові влади)", - сказав Маркін.
Він зазначив, що в даний час розпочата процедура перепредъявления нових звинувачень всім фігурантам з дотриманням відповідних кримінально-процесуальних норм.
Нагадаємо, 18 вересня інтернаціональна команда Greenpeace провела акцію протесту проти нафтових розробок на платформі "Прирозломна" в Печорському морі. Екіпаж судна Arctic Sunrise спробував прорватися на об'єкт, щоб розвісити там банери із закликом припинити нафтове освоєння Арктики. Співробітники ФСБ з використанням вертольота захопили борт і доставили весь екіпаж до Мурманська.
СКР порушив відносно екологів кримінальну справу за статтею "Піратство". Своїми діями активісти Greenpeace робили замах на суверенітет Росії, вважають слідчі. Президент Росії Володимир Путін заявив, що дії екологів навряд чи потрібно кваліфікувати по такій статті, проте їх варто притягати до відповідальності за протиправні дії.
За екологів заступилося міжнародне співтовариство: на ім'я Путина поступив лист, підписаний 11 лауреатами Нобелівської премії миру. Вони вимагали зробити все можливе, щоб з активістів зняли звинувачення в піратстві.
Серед підписантів опинилися борець проти апартеїду в ПАР Десмонд Туту, екс-Президент Коста-Ріки Оскар Аріас Санчес, борець за права людини Адольфо Перес Еськівель, колишній Президент Східного Тімора Хосе Рамос Хорта, активістка за права жінок Лейма Гбові, північноірландська активістка Бетти Уїльямс, Тавакуль Кишеня з Ємену, Рігоберт Менчу з Гватемали, іранець Ширін Ебаді і Меррід Корріган-магуайр з Північної Ірландії.