КСУ визнав конституційним зняття депутатської недоторканності
Таке рішення в ході судового засідання оголосив голова КСУ Юрій Баулін
Конституційний суд України (КСУ) визнав конституційними зміни до Конституції щодо зняття недоторканності з народних депутатів і суддів. Таке рішення в ході судового засідання оголосив голова КСУ Юрій Баулін, передає кореспондент РБК-Україна.
"Визнати таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України, законопроект про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів", - йдеться в повідомленні.
Фото (РБК-Україна): КСУ визнав конституційним законопроект про зняття недоторканності
Фото (РБК-Україна): КСУ визнав конституційним законопроект про зняття недоторканності
Нагадаємо, Конституційний суд України ухвалив конституційне подання Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України і суддів (реєстр. № 1776) вимогам статей 157 і 158 Конституції України (Постанова ВРУ від 5 лютого 2015 року № 152-VIII).
Варто зазначити, що законопроекти про зняття з депутатів недоторканності розглядаються у Верховній Раді вже не перший раз. Спроби зняти з нардепів імунітет робилися в останній раз попереднім скликанням Ради. Зокрема, ще влітку 2012 р. КСУ визнав конституційним відповідний законопроект, запропонувавши доопрацювати його в окремих пунктах. Однак 14 травня 2013 р. в парламенті цей законопроект підтриманий не був - за продовження роботи за цим документом проголосували всього 190 нардепів із 226 необхідних. Раніше спроби зняти депутатський імунітет робилися в 2010 р.
Відзначимо також, що для розгляду законопроекту щодо внесення змін до Конституції України, необхідно, щоб в першому читанні його підтримали мінімум 226 народних депутатів, після чого він надсилається до Конституційного суду України. Далі в КСУ проводиться експертиза, яка визнає або не визнає даний проект змін конституційним. У разі визнання конституційним, законопроект знову відправляється в Раду, де за нього голосують вже у другому читанні. Тільки на цей раз для прийняття змін необхідно мінімум 300 депутатських голосів. Ще одна умова: голосування за зміни до Конституції у другому читанні може відбуватися тільки в наступну сесію після тієї, на якій вони були підтримані в першому читанні