Тимчасовим виконавчим директором Банку Кіпру призначений Соротос
Тимчасовим виконавчим директором Банку Кіпру призначений Христос Соротос. Він буде керувати операціями банку перший час дії домовленостей з міжнародними кредиторами про надання Кіпру фінансової допомоги на умовах реструктуризації банківського сектора. Соротос, який є експертом з питань корпоративної реструктуризації, приступить до своїх обов'язків вже 29 травня 2013 р., йдеться в повідомленні кіпрського ЦБ.
До призначення на посаду головного виконавчого директора Соротос був заступником керуючого Національним банком Греції, а також обіймав керівні посади в представництвах Citibank і Eurobank в Греції.
У березні 2013 р. згідно домовленості з міжнародними кредиторами Банк Кіпру почав процес реструктуризації, у ході якого весь колишній рада директорів банку було відсторонено від виконання своїх обов'язків. Домовленість також передбачала, що для керівництва ЦБ буде призначений незалежний зовнішній адміністратор. З 26 квітня ц.р. в Банку Кіпру діє тимчасовий рада директорів, у завдання якого входить підготовка загальних зборів нових акціонерів, в ході якого будуть обрані постійні члени правління Банку Кіпру та розроблено подальша стратегія структури.
Нагадаємо, 25 березня 2013 р. міністри фінансів єврозони затвердили план надання фінансової допомоги Кіпру на умовах реструктуризації банківського сектора. Домовленість з кредиторами передбачала, що в обмін на надані 10 млрд євро великі вкладники кіпрських банків (на депозитах яких понад 100 тис. євро) втрачають до 80% заощаджень. Програма допомоги республіці передбачала, зокрема, конвертацію 37,5% коштів на незастрахованих депозитах Bank of Cyprus, що перевищують 100 тис. євро, акції Bank of Cyprus. Крім цього 22,5% коштів на таких депозитах забезпечать своєрідний "буфер " безпеки", що означає, що ці кошти у разі необхідності можуть бути конвертовані в акції банку.
Без відсутність домовленості з кредиторами фінансова система Кіпру зазнала б краху, після чого Кіпр став першою державою, залишив валютний блок. У банках Кіпру знаходиться понад 68 млрд євро: фінансова система країни "роздута" до неймовірних розмірів у порівнянні з економікою острівної держави, до цього моменту був офшорним центром. Депозити понад 100 тис. євро в двох найбільших банках країни, що не мають госстраховки у відповідності з законодавством ЄС, будуть заморожені, кошти підуть на виплату боргів Laiki і рекапіталізацію Bank of Cyprus.
На початку травня глава Центрального банку Кіпру Панікос Деметріадес розповів, що близько 70% інвесторів, які втратять свої вкладення в результаті списання коштів з депозитів на вимогу Євросоюзу (ЄС) і Міжнародного валютного фонду (МВФ), є іноземцями, в той час як резиденти країни зазнають незрівнянно менші збитки.
Читайте також: Європарламент має намір дозволити конфіскацію частини великих вкладів у банках