Внутрішній попит підвищив активність у виробничому секторі Китаю
Індекс ділової активності у виробничому секторі Китаю за версією банку HSBC виріс у серпні вперше за 4 місяці завдяки відновленню внутрішнього попиту, повідомляє телеканал "Росія 24".
Хороші дані наводять ще один аргумент на користь думки економістів про запобігання різкого спаду в другій за величиною економіці світу. Індекс PMI від HSBC в серпні склав 50,1 пункту, показавши різке зростання порівняно з липнем, коли показник перебував на позначці 47,7 пункту.
PMI - це індикатор, який показує рівень ділової активності в секторі виробництва. Показник вище 50% свідчить про зростання у секторі, а нижче 50% - про те, що відбувається скорочення.
Банк HSBC опублікував свій індикатор на наступний день після виходу офіційного індексу PMI. Дані від державного статистичного відомства також показали відновлення економіки. Показник виріс до максимуму більш ніж за рік потужного зростання нових замовлень.
Офіційний індекс склав 51 пункт проти 50,3 у липні.
Нагадаємо, щоб оживити економіку, яка сповільнювалася в 12 з останніх 14 кварталів, влада знизила податки для малих підприємств і збільшили інвестиції в інфраструктурні проекти і залізні дороги.
Тим не менш, аналітики попереджають, що не варто сподіватися на фантастичне повернення економіки Піднебесної до колишніх темпів росту. Швидше за все, вважають експерти, в цьому році зростання ВВП складе всього 7,5% - мінімум за останні 23 роки.
Нагадаємо, що в II кварталі економічне зростання знизилося до 7,5%, тоді як в I кварталі воно було на рівні 7,7%, що викликало суперечки про необхідність стимулювання економіки.
У китайському Мінторгу вважають, що основним фактором ризику для КНР є зниження світового попиту, оскільки економіка країни сильно залежна від експорту, незважаючи на її поступову переорієнтацію в бік внутрішнього попиту.
Раніше влада Китаю, стурбована перегрітим інвестиційним кліматом та істотним збільшенням вкладень у неформальне кредитування, заявляла, що готові терпіти уповільнення темпів економічного зростання при проведенні структурних реформ.