ua en ru

У США обговорюють можливість випуску монети номіналом 1 трлн дол. для викупу держоблігацій

США знайшли спосіб, як позбавитися від проблеми стелі держборгу - викарбувати платинову монету номіналом в 1 трлн дол. і викупити на неї держоблігації США, що знаходяться на балансі Федерального резервного банку Нью-Йорка . Про це повідомляє "Росія 24".

Далі перевипустити облігації, що зобов'яже ФРС провести емісію на 1 трлн дол., що остаточно усуне проблему стелі державного боргу.

Монетний акт був прийнятий ще в 1792 р. Він встановлював принципи чеканки монет в США і давав Мінфіну право чеканити платинові монети будь-якого номіналу. Проте відомство довго не користувалося такою можливістю, чеканячи лише колекційні монети.

На сайті Білого дому зараз розміщена петиція із закликом скористатися цією можливістю. Петиція набрала більше 6 тис. голосів, проте уряд зобов'язаний буде розглянути петицію, якщо до 2 лютого вона набере не менше 25 тис. підписів.

На підтримку випустити монету номіналом в 1 трлн дол. недавно висловився у своєму блозі відомий економіст Пол Кругман. Він вважає, що подібний крок не вплине на економіку негативно, на відміну від політичних баталій між політиками у Вашингтоні. Економіст відзначає, що це буде лише хитрий трюк, але сам принцип стелі держборгу - рекламний трюк, який республіканці використовують для вибивання політичних очків.

"Кінцево це тільки трюк, але оскільки сам принцип ліміту держборгу божевільний, оскільки дає Конгресу право наказати Президентові витрачати гроші, а потім заборонити йому знайти гроші, які він повинен витратити, справа йде так, що потрібно використовувати будь-які хитрощі, які тільки можливо", - вважає Кругман.

Аналітик Джеймс Букі тим часом провів розрахунки і з'ясував, що об'єм платини ринковою вартістю в 1 трлн дол. вийшов би вагою в 22,048 тис. тонн, завтовшки в 30 см, а діаметром - 73 м.

Напередодні член Палати представників від республіканської партії штату Орегон Грег Уолден заявив, що збирається внести до Конгресу законопроект, що закриває для Мінфіну цю лазівку.

Читайте також: Барак Обама підписав закон про заходи запобігання "фіскальному обриву"