Кабмін пропонує Раді ввести процедуру визначення держінвестування в проекти вартістю понад 100 млн грн
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України запровадити процедуру визначення планових та прогнозних обсягів державних капітальних вкладень на державні інвестиційні проекти вартістю понад 100 млн грн. Про це йдеться у законопроекті № 5092 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо державних капітальних вкладень", текст якого оприлюднений на сайті парламенту.
Так, Кабмін пропонує дати визначення поняттю "державні (місцеві) капітальні вкладення", згідно з яким це - "капітальні видатки державного бюджету (місцевих бюджетів), що спрямовуються на створення (придбання), реконструкцію, технічне переоснащення основних фондів державної (комунальної) форми власності (матеріальних активів, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року".
Також уряд пропонує внести доповнення в статтю 32 Бюджетного кодексу України, згідно з якими планові та прогнозні на наступні за плановим два бюджетні періоди обсяги державних капітальних вкладень загального фонду на розробку та реалізацію державних інвестиційних проектів визначаються з урахуванням: необхідності продовження (завершення) реалізації державних інвестиційних проектів; фактичних обсягів видатків державного бюджету, спрямованих на реалізацію (розробку) державних інвестиційних проектів у попередніх двох бюджетних періодах; прогнозу основних макроекономічних показників на відповідні бюджетні періоди.
"Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, доводить до 15 квітня до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики планові та прогнозні на наступні за плановим два бюджетні періоди обсяги державних капітальних вкладень на розробку та реалізацію державних інвестиційних проектів, зареєстрованих в установленому законодавством порядку, для розподілу Міжвідомчою комісією у місячний термін за головними розпорядниками коштів державного бюджету та державними інвестиційними проектами у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України", - йдеться у законопроекті.
Також законопроект передбачає доповнення до статті 38 Бюджетного кодексу України, згідно з якими до проекту закону про державний бюджет України додаються перелік державних інвестиційних проектів, із зазначенням загальної вартості кожного проекту, загальних обсягів видатків державного бюджету, необхідних для його розробки/реалізації, обсягів видатків державного бюджету, необхідних для завершення реалізації кожного проекту та обсягів таких видатків на відповідний бюджетний період у розрізі бюджетних програм, сформованого за результатами розподілу.
У прикінцеві положеннях Бюджетного кодексу також вносяться доповнення, згідно з якими нові вимоги будуть обов'язковими для проектів вартістю понад 100 млн грн, які планується фінансувати починаючи з 2016 р. Проте вартість таких проектів може бути зменшене за рішенням Кабінету міністрів України.
Планується, що цей закон набере чинності з 1 січня 2015 р.
"Реалізація проекту закону забезпечить створення єдиної системи проведення оцінки, відбору і моніторингу державних інвестиційних проектів, які розробляються і реалізуються за рахунок державних капітальних вкладень, та інтегрування такої системи до процесу бюджетного планування", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.
Нагадаємо, постановою № 850-р від 17 вересня 2014 р. Кабмін міністрів України схвалив техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) першої стадії реконструкції систем водопостачання в м. Чернівці загальною вартістю 396,4 млн грн.