Бізнес-омбудсмен України розпочав пошук заступників
Бізнес-омбудсмен України Альгірдас Шемета і члени відбіркової комісії наглядової ради ради бізнес-омбудсмена (РБО) розпочали відбір кандидатів на заміщення вакансій заступника бізнес-омбудсмена, повідомили у прес-службі ЄБРР.
РБО отримала більше 200 заявок на дві посади заступника бізнес-омбудсмена. Після процедури відбору комісія складе остаточний список кандидатів, а РБО зв'яжеться з відповідними кандидатами. З часом будуть названі імена можливих призначенців, а також буде надана інша інформація.
Рада Бізнес-омбудсмена (РБО) є незалежною неурядовою організацією, яка була нещодавно створена з метою поліпшення інвестиційного клімату в Україні та сприяння в боротьбі проти корупції в країні. Її правову основу забезпечує постанова Кабінету міністрів України №691 від 26 листопада 2014 року. До складу Наглядової ради РБО входять представники уряду України, ЄБРР, ОЕСР, Американської торговельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації, Федерації роботодавців України, Торгово-промислової палати України та Українського союзу промисловців і підприємців.
В даний час спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України завершується розробка законопроекту про інститут бізнес-омбудсмена, який визначатиме його основні повноваження і сфери відповідальності. Як очікується, він буде представлений на затвердження Кабміну протягом найближчих декількох тижнів.
Однією з ключових цілей РБО є підвищення прозорості діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, що належать державі або контролюються нею. Її роль також охоплює надання допомоги у попередженні порушень законних інтересів підприємств. Рада бізнес-омбудсмена фінансується кількома міжнародними донорами через Багатосторонній донорський фонд для України, нещодавно створений при ЄБРР. Очікується, що РБО приступить до роботи у 2-му кварталі 2015 року.
Альгірдас Шемета, який був призначений на посаду бізнес-омбудсмена України у грудні 2014 року, обіймав пост міністра фінансів в уряді Литви з 1997 по 1999 роки, і повторно у 2008-2009 рр. Під час перебування на цій посаді він був висунутий на пост єврокомісара - спочатку з питань фінансового програмування і бюджету (2009-2010 рр.), а потім - оподаткування, митниці, статистики, аудиту та боротьби з шахрайством (2010 - 2014 рр.).