У США порушили справу проти російського олігарха Геннадія Тимченка, - The Wall Street Journal
Прокуратура США і Міністерство юстиції почали розслідування проти російського олігарха Геннадія Тимченка. Слідчі підозрюють, що він міг проводити через фінансову систему США кошти, нібито пов'язані з корупційними оборудками в Росії. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на джерела, знайомі з ходом розслідування.
Зокрема, прокурори вивчають угоди Gunvor Group з перепродажу нафти від державної компанії "Роснефть" третім особам, заявила виданню людина, знайома з ходом розслідування. Слідство також попросило надати дані про закупівельні ціни на сировину, які встановлювала Gunvor.
Йдеться про угоди, які були укладені ще до того, як проти Тимченка були введені санкції США. Розслідування ведеться в рамках "Ініціативи з повернення викрадених активів" (Kleptocracy Asset Recovery Initiative). Початок їй було покладено у 2010 році, проте до цього об'єктами розслідувань ставали підприємці та посадовці з Африки і з Близького Сходу. Нинішнє розслідування - перше, у якому розслідується діяльність компанії з Росії.
Інших подробиць розслідування WSJ не повідомляє. Справою займається офіс прокурора США по східному округу штату Нью-Йорк. Інформації про розслідування на сайті відомства немає.
Сам Геннадій Тимченко і компанія "Роснефть" не стали коментувати виданню інформацію про розслідування. У компанії Gunvor заявили, що не отримували інформації про розслідування. Також там додали, що не можуть коментувати інформацію про Тимченка, який продав свою частку в компанії. В Gunvor наголосили, що не купували нафту компанії "Роснефти" вже більше двох років.
Від коментарів виданню відмовилися і в офісі прокурора, і в Міністерстві юстиції США.
20 березня Геннадія Тимченка включили до санкційних списків США. Як пояснював Мінфін США, Тимченко потрапив до цих списків через те, що його діяльність у сфері енергоносіїв "має пряме відношення до Путіна". Напередодні оголошення списку санкцій Геннадій Тимченко продав свою частку в нафтотрейдерові Gunvor виконавчому директору компанії Торбйорну Торнквісту в рамках "плану дій у непередбачених обставинах".
Загалом Тимченко продав 44% акцій трейдера. Після завершення операції Торнквісту стало належати 87% акцій Gunvor. При цьому Мінфін США пояснив, що якби Тимченко залишився співвласником компанії, компанія не потрапила б під санкції США. Це пов'язано з тим, що санкції накладаються на компанію тільки в тому випадку, якщо в особи, яку включили до списків Мінфіну США, на руках знаходиться більше 50% її акцій.
27 жовтня стало відомо, що компанія Gunvor вирішила продати свої активи в Росії через санкції. Йшлося про продаж терміналу з перевалки нафтопродуктів у порту на Балтійському морі Усть-Луга, частки в ТОВ "Новоросійський мазутовий термінал" і вугледобувної компанії "Колмар", яка працює у Якутії. У статті The Financial Times це пояснювалося тим, що компанія хоче скоротити загрози співробітництву із західними банками, а також накопичити кошти для покупок за межами Росії.
Нагадаємо, на початку травня Канада оголосила про санкції щодо 16 компаній, більша частина з яких пов'язана з іменем близького до Президента РФ Володимира Путіна бізнесмена Геннадія Тимченка. Тимченко був раніше був внесений до персональних санкційних списків США і Канади.