У Києві не очікується суттєве підняття рівня води внаслідок інтенсивних опадів, - "Укргідроенерго"
У Києві не очікується суттєве підняття рівня води внаслідок інтенсивних опадів. Про це повідомили у ПАТ "Укргідроенерго", - передає прес-служба Київської міської державної адміністрації (КМДА).
"Наразі "Київська ГЕС" працює у штатному режимі, ситуація керована, суттєвого підняття рівня води там не очікують. Навпаки, спостерігається чітка динаміка спаду водопілля, однак вона не така інтенсивна через погодні умови", - йдеться в повідомленні.
Водночас, враховуючи очікуване погіршення погодних умов (грози, град та сильний вітер) голова КМДА Олександр Попов доручив створити оперативний штаб реагування на випадок можливого підтоплення територій та, в разі потреби, забезпечити його роботу в цілодобовому режимі.
Крім того, усім структурним підрозділам КМДА, районним адміністраціям, установам та організаціям міста Попов доручив привести сили, засоби та техніку у повну готовність до можливого підняття рівня Дніпра, підтоплень окремих територій міста, зокрема, низинних місцевостей, де через низьку пропускну спроможність системи зливоприймачів відбувається накопичення зливових вод; організувати спостереження за технічним станом житлових будинків, які можуть зазнати пошкодження внаслідок підтоплення території.
КК "Київавтодор", КП "Плесо", районні держадміністрації повинні забезпечити належну роботу дощової каналізації, розчистити системи водовідведення, меліоративні канали та зливоприймальні системи. Для ліквідації локальних підтоплень профільні служби задіють наявні насоси та спецтехніку. Крім того, для попередження негативних явищ, спричинених зливами, фахівці КК "Київавтодору" безпосередньо під час негоди - виїжджають на проблемні місця та звільняють їх від сміття.
Для попередження загрози підтоплення з боку інших міських водойм комунальному підприємству "Плесо" доручено провести очищення закритого і відкритого русла р. Либідь, р. Нивка, Дарницького і Північно-Дарницького меліоративних каналів; понизити рівень води в каскаді озер вздовж вул. Богатирської, о. Вирлиця та відкритого водоймища парку "Перемоги", забезпечивши розчищення перепускних труб та приведення дзеркала води до проектних відміток.
Інженерним службам міста голова КМДА доручив забезпечити обстеження колекторів, камер і колодязів, які можуть потрапити в зону підтоплення, вжити заходів з їхнього очищення та приведення до належного технічного стану.
КК "Київавтодор", КП "Київський метрополітен" та районні адміністрації мають обстежити інженерні мережі в підземних пішохідних переходах, суміщених зі станціями метрополітену і розташованих в занижених місцевостях, і в разі необхідності, укомплектувати приямки підземних переходів насосами для відкачування води.
У свою чергу Департамент транспортної інфраструктури повинен відпрацювати роботу міського пасажирського транспорту для перевезення пасажирів маршрутами ліній метрополітену у разі аварійного призупинення руху через підтоплення станцій.
Також Олександр Попов доручив відповідним службам посилити контроль за станом якості питної води на території приватної забудови Києва.
Читайте також: У Києві зафіксовано близько 70 проблемних місць, що є джерелом підтоплень та аварійних ситуацій, - КМДА