ua en ru

На облавку Boeing 777 Malaysia Airlines, що зазнав катастрофи, перебували два громадянина України

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, зв'язок з яким був втрачений у ніч на 8 березня, впав у Південно-Китайське море.

Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, зв'язок з яким був втрачений у ніч на 8 березня, впав у Південно-Китайське море. Лайнер зазнав аварії біля в'єтнамського острова Тхо-Чу, передає державний в'єтнамський телеканал з посиланням на представника ВМС країни. Представники авіакомпанії цю інформацію поки офіційно не підтверджують.

Фотогалерея: "Катастрофа Boeing 777 Malaysia Airlines над Південно-Китайським морем"

Міністр транспорту Малайзії Хішаммудін Хуссейн також не підтвердив повідомлення про катастрофу літака Boeing 777-200 в територіальних водах В'єтнаму. За його словами, будь-яких слідів авіакатастрофи в районі острова Тхо-Чу немає. Точні координати місця аварії поки не підтверджені, цитує міністра агентство Reuters.

Повітряне судно виконувало рейс MH370 з Куала-Лумпура до Пекіна. На його облавку знаходилися 239 людей - 12 членів екіпажу і 227 пасажирів, серед яких один росіянин і два українці.

Лайнер покинув аеропорт столиці Малайзії о 0:41 за місцевим часом (7 березня, о 18:41 за київським часом) і мав приземлитися в Пекіні о 6:30 (0:30 за київським часом).

За даними Malaysia Airlines, із 227 пасажирів літака 153 є громадянами Китаю, 38 - Малайзії, 12 - Індонезії, 7 - Австралії, 4 - США, 3 - Франції. Крім того, на облавку перебували по двоє підданих Нової Зеландії, України і Канади, і по одному - Росії, Тайваню, Італії, Нідерландів та Австрії.

Вранці 8 березня з'явилися повідомлення про те, що лайнер благополучно приземлився на території Китаю, проте ця інформація не підтвердилася. Представники Malaysia Airlines повідомили, що останній контакт зі зниклим літаком відбувся, коли він перебував над Південно-Китайським морем, у 120 морських милях від міста Кота-Бару, розташованого на східному узбережжі Малайзії.

За даними телеканалу CCTV, Китай вже відправив кораблі в Південно-Китайське море на пошуки зниклого лайнера.

На облавку Boeing 777 Malaysia Airlines, що зазнав катастрофи, перебували два громадянина України

Malaysia Airlines стверджує, що літаком керував дуже досвідчений пілот - 53-річний громадянин Малайзії Захарі Ахмад Шах, який працює в компанії з 1981 р. За цей час "налітав" 18 тис. 365 годин. Другий пілот - 27-річний малаєць Фарик Абдул-Хамід, він приєднався до команди пілотів Malaysia Airlines у 2007р. і має наліт 2 тис. 763 години.

Boeing 777 - найбільший у світі двомоторний пасажирський літак. Його основні експлуатанти - авіакомпанії Emirates (парк - 110 літаків) і Air France (58 літаків). Вартість лайнера залежить від модифікації і становить від 261,5 до 300,5 млн дол.

За час польотів (з 1995 р.) було втрачено три літаки Boeing 777. У 2008 р. лайнер авіакомпанії British Airways не долетів до злітно-посадкової смуги (ЗПС) лондонського аеропорту "Хітроу" через утворення льоду в теплообміннику паливної системи і втрату тяги двигунів. У результаті аварії 47 людей отримали травми, але жертв вдалося уникнути.

У липні 2011 р. в аеропорту Каїра загорівся Boeing 777 авіакомпанії EgyptAir. Пожежа почалася через замикання електропроводки кисневого устаткування в кабіні екіпажу стоїть літака.

У липні 2013 р. Boeing 777 південнокорейської авіакомпанії Asiana Airlines при посадці в Сан-Франциско зачепив хвостом хвилеріз ЗПС, впав на смугу і загорівся. Цей інцидент став у США першою авіакатастрофою зі смертельним результатом з 2009 р.: жертвами події стали три людини.