Кожен четвертий інтернет-запит українців напередодні Нового року присвячено частуванням
За даними "Яндекса", в усіх регіонах України в рейтингу найпопулярныших новорічних страв лідирують салати
Українці починають цікавитися Новим роком задовго до самого свята - ще у жовтні. Про це йдеться у спеціальному тематичному дослідженні масових пошукових уподобань української інтернет-аудиторії, повідомили у прес-службі IT-компанії "Яндекс.Україна".
При цьому за перші два тижня грудня онлайн-користувачі з України задають близько 8 мільйонів новорічних запитів.
Як зазначається, кожен четвертий запит на святкову тему стосується частування. Серед них зустрічаються питання про те, як незвично подати улюблені страви, наприклад [салат "Шуба в рулеті"], приготувати вдома делікатеси з доступних продуктів, наприклад [червона риба з товстолобика], або "фірмові" десерти - [київський торт, як у магазині, рецепт]. Є запити типу [дієтичні рецепти на Новий рік] або [вегетаріанські новорічні страви], але їх зовсім мало.
У цьому році у всіх регіонах України в рейтингу найпопулярніших новорічних страв лідирують салати - серед меню їх видів найбільше. Причому часто користувачі уточнюють: "небанальні", "цікаві" і подібне. Також запитують про приготування конкретних блюд, наприклад [салат "Мавпа"].
Топ-5 рецептів, які шукають українці напередодні свята:
1. Салат "Олів'є"
2. Салат "Оселедець під шубою"
3. Салат "Мімоза"
4. Печінковий торт
5. Салат "Цезар".
Кожен десятий запит мешканців України на тему свят - про сценарії та конкурси: наприклад, [сценарій на корпоратив, тільки не боулінг] або [новорічний бал для випускника]. Ще приблизно стільки ж запитують про музику і святкових картинках - [намалювати пісню у лісі-лісі темному].
Трохи менше цікавляться тим, що надіти і який зробити макіяж, щоб сподобатися вогненній Мавпі, а також що подарувати родичам та друзям. Примітно, що найбільше щастить хлопцям і мамам - подарунки для них шукають частіше. Далі за кількістю запитів йдуть вірші та побажання, тематичне кіно і телепередачі, святковий декор, гороскопи і питання про те, як правильно загадати бажання, а також про інше довколановорічне - наприклад, [дивитися, як святкують Новий рік у Букінгемському палаці].
Деякі запити користувачі задають у формі питань - наприклад, [31 грудня що за свято]. Найпопулярнішими питаннями на святкову тематику можна назвати наступні:
- [як зробити сніжинку з паперу]
- [що приготувати на Новий рік 2016 рецепти з фото]
- [куди піти в Києві на Новий рік].
Крім того, жителів України цікавлять ще й прогнози на майбутній рік. Примітно, що запитів на кшталт [яким буде 2016 рік для України передбачення астрологів, екстрасенсів] значно більше, ніж таких, як [що чекає Україну у 2016 році на думку експертів]. Особливо людей хвилюють фінанси: [чи правда, що у 2016 році скасують пенсії] або [який курс долара буде у 2016 році в Україні], але зустрічаються і звичайні побутові речі - наприклад, [прогноз погоди на наступний рік], [який колір волосся в моді у 2016 році фото].
Крім того, "Яндекс" склав рейтинг найбільш кумедних запитів українців у переддень Нового року:
- [якою зубною пастою краще малювати сніжинки на вікні]
- [новорічна акція: купуєш один, забираєш два - де підвох??]
- [костюм на Новий рік - петрушка овоч]
- [чому кажуть: не чіпай, це на Новий рік]
- [Новий рік оптом Україна]
- [Новий рік очікування-реальність]
- [фото костюма на Новий рік пиріжок]
- [святкуйте Новий рік 2016 тільки у нас в кафе]
- [подарунок на Новий рік для собаки]
- [коли вигідніше купувати живу ялинку в Одесі на Новий рік]
- [ходовий товар на Новий рік - що, наприклад]
- [знайти друга на Новий рік терміново].
Ще у жовтні до Яндекса почали надходити запити на кшталт [якою зубною пастою краще малювати сніжинки на вікні] і [почему...
Опубліковано Яндекс.Україна 22 грудня 2015 р.
Нагадаємо, за даними корпорації Google, топ-запитом в українському сегменті Інтернету за 2015 рік стали "Новини Донецька". На другому місці розташувався гучний фільм "50 відтінків сірого", а далі - Жанна Фріске і Кузьма Скрябін.