На Kyiv Startup Week презентувано топ-5 стартапів у сфері ІТ за 2015
Минулорічний лідер Ukrainian Startup Rating - робот для свійських тварин Petcube - вперше залишив топ-5
Популярний останнім часом український стартап Ecois.me, що являє собою онлайн-систему домашнього енергоменеджменту, в середу 20 квітня визнано переможцем щорічного Ukrainian Startup Rating 2015. Про це сьогодні на відкритті офлайн-концеренції iForum 2016 у рамках Kyiv Startup Week заявив член оргкомітету "Українського форуму інтернет-діячів", співзасновник і керуючий партнер першого українського бізнес-акселератора GrowthUP Group Денис Довгополий, повідомили у прес-службі IT-компанії.
Як зазначає власкор РБК-Україна, у підсумковому топ-5 вперше є відсутній віртуальний робот для свійських тварин Petcube.
Серед інших новацій - у лідери підсумкового рейтингу-2015 вибився минулорічний срібний призер, що дедалі частіше фігурує в мас-медіа.
Так, цьогорічний топ-лист найбільш успішних IT-розробок українського ринку інформтехнологій (ІТ) став ще конкурентнішим: замість п'яти, до нього потрапили цілих вісім стартапів.
- №5: Preply і Kwambio
Стартап Preply - це запущений у квітні 2013 онлайн-сервіс з пошуку репетиторів іноземної мови. У липні його команда пройшла на акселерацію в берлінський філія інкубатора TechStars, отримавши 120 тисяч доларів інвестицій.
Інший номінант - стартап Kwambio - спочатку представляв собою онлайн-платформу для публікації різноспрямованого медіаконтенту: дизайнерам пропонувалося "постити" 3D-проекти, а користувачам - змінювати зовнішній вигляд завантаженого "народного креативу" на свій смак з подальшим використанням на своїх пристроях.
У лютому "Квамбіо" змінив модель і став інтернет-магазином дизайнерських товарів, надрукованих за допомогою 3D-принтерів на замовлення з кераміки і металів, у тому числі дорогоцінних. У червні Kwambio отримав запрошення в бостонський акселератор TechStars та інвестиції в розмірі 650 тисяч доларів. В даний час команда стартапу готує до запуску власне виробництво 3D-моделей.
- №4: Lifetracker.io, SOCPrime і Wishround
Стартап LifeTracker.io – перший проект компанії PDNA, що працює в області створення симбіотичного штучного інтелекту. Поки що "ЛайфТрекер.іо" являє собою лише мобільний додаток для операційних систем iOS і Android, але з часом його планують поєднати з усіма можливими інтерфейсами, у тому числі з Інтернетом речей (IoT). У січні проект залучив від інвесткомпанії Digital Future в сумі 200 тисяч євро.
Представник сфери SIEM (управління інформаційною безпекою та її подіями) стартап SOC Prime згодом став першою компанією, що побудувала платформу захисту підприємств від кіберзагроз. Серед її клієнтів - OTP Bank, Starlight Media, "УкрСиббанк", "Воля" і "Сбербанк Росії".
Третім на четвертому місці опинився стартап Wishround — це онлайн-сервіс виконання бажань, запущений двома екс-співробітниками Terrasoft. На цьому сайті, ледь заповнивши форму і створивши будь власне бажання, можна почати збір необхідних для його вопрощения коштів. Серед клієнтів "Вишраунд" - великі українські компанії "Цитрус", LeBoutique, SuperDeal і Repka.ua. З недавніх пір Wishround також став і способом оплати в інтернет-магазинах.
- №3: Looksery
Продаж інноваційної платформи, яка дозволяє редагувати фото і видеоселфи в реальному часі, - стартапу Looksery - за 150 мільйонів доларів стала головною подією в Уанеті за 2015. Ставши частиною проекту Snapchat Lenses, на сьогодні додаток "Луксери" припинила самостійне існування, і його слід в "яблучному" магазині App Store давно прохолов.
- №2: Competera
Стартап Сompetera являє собою сервіс у режимі реального часу (real time), що допомагає інтернет-торговців щодня встановлювати відповідні реаліям ринку ціни. Стартап орієнтований на глобальний ринок з клієнтами з СНД, Англії, Америки і навіть Австралії.
- №1: Ecoisme
Стартап Ecoisme, як раніше повідомляло РБК-Україна, - це система домашнього енергоменеджменту і найбільш "помітний" стартап в українському сегменті Інтернету. У березні його команда потрапила до акселератора британського інвестора Річарда Бренсона, а також залучила інвестиції від бізнес-ангелів Ніка Білогорського та Сергія Повзнера.
На сьогодні Ecois.me є чи не найактивнішим українським стартапом.
Свої перші інвестиції у розмірі 80 тисяч євро він залучив у 2014 від німецької телекомунікаційної компанії Deutsche Telecom, тоді ж переїхав до Польщі для інкубації у місцевому акселераторі Hubraum.
Відтоді Ecois.me часто називають стартапом з Польщі, хоча його засновники Іван Пасічник і Антон Дятлов живуть і працюють у Києві.
В цілому, серед учасників рейтингу найуспішніших українських стартапів вказано тільки ті IT-компанії, які за станом на 1 березня 2016 існували на ринку не більш трьох років, мали річний оборот не більше одного мільйона доларів, були засновані українцями або мають принаймні одного засновника з України.
Торішню топ-трійку представлених на IT-ринку України стартапів склали Petcube, дебютант рейтингу Ecoisme і VOX Player.
Як повідомлялося, частка України на ринку IT-фріланса Східної Європи скоротилася за рік на 8%.