Експорт продукції космічної галузі до країн ЄС збільшився втричі за 2015
Державне космічне агентство України підбило підсумки розвитку галузі за минулий рік
Експорт продукції підприємств та установ космічної галузі України до країн Європейського союзу зріс за минулий рік зріс утричі, тоді як до країн СНД - у 2,5 рази, США - 3,7 рази та інші країни світу - в півтора рази. Про це повідомили у прес-службі Державного космічного агентства України за підсумками звітного засідання колегії.
Як зазначається, в цілому зростання експорту відповідної продукції склало 6,6%, а частка експортованої продукції - 60,3%.
Так, змінилася у 2015 і географічна структура "космічного" експорту: припинено поставки до Російської Федерації, за винятком виконання контрактів для потреб Міжнародної космічної станції (МКС).
Україна за минулий рік здійснила два пуски ракет-носіїв вітчизняного виробництва: РН "Зеніт-3SLB" за програмою Land Launch і РН "Дніпро". Також відбулися три успішні пуски європейської РН "Вега", комплекти маршових двигунів IV ступеня якої розробляються і виготовляються на підприємствах космічної галузі України.
Крім того, у 2015 продовжилося виконання контрактів з компанією Orbital-ATK на виготовлення першої ступені РН Antares.
Як уточнили в ДКА, за підсумками року зафіксовано зростання обсягів виробництва і реалізації продукції на 1,8% і 5,7% відповідно, зокрема за рахунок КП СПБ "Арсенал", Науково-дослідного технологічного інституту приладобудування, ДП "Укркосмос", ДП "КБ "Південне" ім. Янгеля, ДП НВО "Павлоградський хімічний завод" та ДП "Дніпровський проектний інститут".
За словами голови ДКА Любомира Сабадоша, середньомісячна заробітна плата в середньому по галузі зросла за рік на 29,9% і становить 4643 гривень, перевищуючи середню по Україні на 10,7%.
Серед основних завдань на 2016 колегія Державного космічного агентства визначила:
- розвиток співробітництва для забезпечення доступу України до космічного простору;
- створення космічних апаратів "Мікросат-М", "Січ-2-1" та "Січ-2М";
- пошук партнерів для успішної реалізації проекту "Циклон-4";
- участь у забезпеченні пусків за програмами "Vega" і "Antares";
- продовження роботи щодо вдосконалення законодавчої бази тощо.
Як повідомлялося, Україна і Польща розроблять обладнання для штучних супутників Землі.
Нагадаємо, Україна і США домовилися про співпрацю у сфері космосу від 2016.