Почав з України, закликав жінок ще народжувати, а Придністров'ю не відповів: що наговорив Путін
Російський диктатор Володимир Путін сьогодні, 29 лютого звернувся з посланням до Федеральних зборів. Він говорив про війну проти України, пригрозив НАТО, нагадавши про "ядерку", а також сказав про падіння народжуваності та бідність.
Скільки разів Путін згадав про війну в Україні та що ще наговорив диктатор - читайте в матеріалі РБК-Україна нижче.
Війна проти України
Загалом протягом свого спічу Путін торкнувся теми України та війни близько 26 разів. Окрім самого слова "Україна", а також "Донбас" та "Крим", він використовував такі пропагандистські фрази: "легендарній російській весні 10 років", "спецоперація (СВО)", "не ми почали війну на Донбасі", "нацизм", "новоросія".
Також диктатор заявив, що "спеціальну військову операцію" у РФ підтримує "абсолютна більшість населення".
Ще президент Путін визнав, що проти України застосував гіперзвуковий комплекс морського базування "Циркон" (експертизи показали, що 7 лютого під час удару по Києву країна-агресор вперше використала таку ракету). РБК-Україна у своєму матеріалі писало, що відомо про "вундерваффе" Путіна, якою він так вихвалявся.
Крім того, він повідомив, що в країні триває робота "над цілою низкою перспективних видів озброєнь". Зокрема закінчуються випробування крилатої ракети необмеженої дальності "Буревісник" і безпілотного підводного апарату "Посейдон".
Разом з тим Путін пообіцяв продемонструвати балістичні ракети "Сармат" на бойовому чергуванні.
Погрози НАТО "ядеркою"
У своєму зверненні диктатор вкотре погрожував застосувати ядерну зброю проти західних країн. Так він відреагував на обговорення на Заході щодо можливості відправки військ в Україну.
"Все, що вигадує Захід, реально загрожує конфліктом із використанням ядерної зброї, а отже, знищенням цивілізації", - сказав він.
Зокрема Путін пригрозив НАТО "трагічними" наслідками.
"У нас є потужна зброя, якою ми можемо вразити цілі на їх території... Невже вони не розуміють, що існує ризик ядерної війни?", - заявив президент Росії.
За його словами, стратегічні ядерні сили Росії "перебувають у стані повної готовності".
При цьому тезу про те, що Росія готується напасти на Європу він назвав "маячнею", а заяви західних політиків про те, що в планах Кремля є розміщення ядерної зброї він назвав "вкидом".
До речі, про Захід диктатор згадав дещо менше ніж про Україну. У своїй промові він згадав про західні країни не менше 15 разів, традиційно використовуючи пропагандистські фрази на кшталт "США та їх сателіти".
Проблеми з народжуваністю та бідність у РФ
Примітно, що однієї з ключових тем, якій приділив увагу Путін, була народжуваність. На тлі величезних втрат проти України диктатор закликав до підвищення народжуваності в країні. За його словами, росіянам треба виконати задачу в найближчі 6 років.
Тож Путін вирішив "заохотити" жінок народжувати, оголосивши, що регіони, де показники народжуваності нижчі від середньоросійських, отримають допомогу - не менше 75 млрд рублів.
Також диктатор заявив, що буцімто "боротиметься з бідністю". За його словами, 13,5 млн (9%) росіян живуть за межею бідності (близько 15 млн за даними Росстату). Тож диктатор закликав знизити цю частку до 7% до 2030 року.
Інші теми
Щодо іншої частини промови Путіна, то в ній великий блок був присвячений економіці РФ, "соціалки". Торкнувся теми освіти, екології тощо.
Що цікаво, диктатор приділив увагу "болючій" темі - алкоголізму в Росії.
Говорячи про програму "Кидай пити - вставай на лижі", Путін сказав, що влада буцімто "скоротила споживання алкоголю в країні" (насправді - частка тих, хто страждає на алкоголізм, збільшилася, за даними Росстату, вперше з 2021 року саме на тлі війни, зауважують росмедіа).
Чи говорив про Придністров'я?
На тлі низки повідомлень в ЗМІ та мережі про те, що Придністров'я може попроситися до складу Росії (що в підсумку поки не сталося, так звані депутати в Тирасполі вчора лише звернулися до РФ "по захист" від Молдови), Путін не зробив заяву щодо невизнаної республіки.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.